Saat 18.30’da başlayan genel kurulda, AKGİAD Başkanı Erhan Yılmaz görevini Özhan Akarsu’ya devretti.

Divan Başkanlığına AKGİAD üyesi Bilal Özükırmızı, Divan Başkan Yardımcılığına Gaye Durul, Katip Üyeliklere ise Özlem Gün ve Ruhper Tosyalı seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Dernek Başkanı Erhan Yılmaz açılış konuşmasını yaparak faaliyet raporunu sundu. Gelir gider hesaplarını ise Dt. Mustafa Çetin okudu. Yapılan oylama sonucunda, tüm oyları alarak 2024-2027 dönemi AKGİAD Başkanı seçilen Özhan Akarsu oldu.

Yeni yönetim kurulu, İrfan Buğdaycı, Abdullah Kurç, Serdar Çalışkan, Ömer Can Başdan, Muhammet Bilal Özgü, Yiğithan Kurt, Muhterem Erkan, Ahmet Karataş ve Tolga Gencer'den oluştu. Denetleme kuruluna ise Erhan Yılmaz, Özkan Kalın ve Murat Aslan seçildi.

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Özkan Kalın, yeni Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Akarsu ve ekibine başarılı çalışmalar diledi.

Yeni AKGİAD Başkanı Özhan Akarsu, konuşmasında şunları söyledi: “Sayın Divan Başkanı ve Üyeleri, Değerli AKGİAD Üyeleri, Değerli Basın Mensupları ve Konuklar, AKGIAD Yönetim Kurulu adına hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Sözlerime başlamadan önce, Türkiye’nin ve dünyanın içinden geçtiği bu zor süreçte, başkanlık görevini üstlenmiş olan Erhan Yılmaz ve yönetimine şahsım ve yönetim kurulumuz adına şükranlarımı sunuyorum. AKGİAD, kurumsal yapısı ve tecrübesiyle, şehrimizin tüm sorunlarına çözüm üretme misyonuyla çalışır. Zor zamanlarda, bu görevi layıkıyla yerine getirmek, büyük bir sorumluluk gerektirir. Biz de yeni yönetim kurulu olarak, pandeminin yaralarının sarılmaya çalışıldığı, ülke tarihimizin en büyük deprem felaketini yaşadığımız, Cumhuriyetimizin 100. yılını idrak ettiğimiz bu dönemde, devraldığımız bayrağı layıkıyla ileri taşımak için çalışacağız. Bu zor dönemde beraber görev yapacağımız yönetim kurulundaki değerli arkadaşlarıma desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Bize duydukları güven ve verdikleri destek için üyelerimize ve AKGİAD Yönetim Kuruluna müteşekkiriz. Ortak akılla, yan yana durarak, birbirimizden güç alarak ve birbirimize destek vererek doğru bildiklerimizi bu dönemde de söylemeye devam edeceğiz. Atatürk'ün çizdiği yolda, ülkemizin çağdaş uygarlık yolunda ilerlemesini sağlayacak tüm konuları, toplumumuzun en geniş kesimleriyle paylaşmaya özen göstereceğiz. Bugün Türkiye'de girişimcilerin, çalışanların, emeklilerin, gençlerin, kadınların, esnafın, çiftçinin ve işsizlerin yüzünün gülmesini istiyorsak izlememiz gereken yol açık ve net. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında müreffeh, adil, çevreci ve saygın bir Türkiye hedefi doğrultusunda doğru ve iyi çalışan kurumların, insanın ve bilimin önemini tüm faaliyetlerimizde vurguluyoruz. AKGİAD'ın ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine taşımak için bu yönde çalışmaya devam edeceğine inancımla, sözlerime son verirken, şahsıma ve beraber görev yapmış olduğum tüm yönetim kurulu üyelerimize verdikleri destek için hepinize bir kez daha teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

Genel kurul, yeni yönetimin hedeflerini ve projelerini açıklamasının ardından sona erdi.

Editör: Mustafa Özdemir