banner234

ATSO Adayı Çatalcalı, "Hala İttifak Olabilir"

8 Nisanda yapılacak olan Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri dolayısı ile Engin Akyüz ile konuşuYORUM Başkan Adaylarında Yılmaz Çatalcalı'yı konuk etti.

ATSO Adayı Çatalcalı, "Hala İttifak Olabilir"

14 yaşından beri ticaretin içinde olduğunu ve 40 yıldır ithalat, ihracat, araç bayiliği, toptancılık gibi işleri yaparak ticari hayatta yürüdüğünü, bugüne kadar her şeyini Akhisar'dan kazandığını ve yaşadığı şehre vefa borcu olduğu için hizmet etmek istediğini söyleyen Çatalcalı; seçimlerin 6 ay kadar uzamasının kendisini ve ekibini daha çok motive ettiğini ifade etti.

Akhisar'da ticaretin 30-40 yıl önce bugünden daha iyi olduğunu belirten Başkan Adayı, şu an ticaretin adeta süründüğünü ve yıllardır oda yönetimlerinin hiç bir şey yapmadığını, artık bazı şeylerin değişmesi gerektiğini söyledi.

Ticaret Odası seçimlerinin diğer seçimlerden farklı olduğunu, ve seçimin nasıl yapılacağını özetleyen Yılmaz Çatalcalı, Ticaret ve Sanayi Odasının yapması gereken işleri sıralayarak, bu odanın hiç bir yeri kiraya verip, alıp satmaması gerektiğini de ifade etti.

Önümüzdeki seçimlerde Ticaret ve Sanayi Odasına Başkan olduğu takdirde oda binasının olduğu yeri değiştireceklerini, odanın daha modern bir binaya taşınması gerektiğini, yeni binada genç girişimcilerin faydalanabilmesi için ofisler açacağını, kesinlikle Ticaret Odasına siyaseti sokmayacağını da söyledi.

Akhisar Genç İşadamları Derneğinde üç dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı, Ege Genç İşadamları Federasyonunda Yönetim Kurulu üyeliği, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonunda bir dönem Yönetim Kurulu Üyeliği ve Manisa Kültür Turizm Derneğinde halen Başkanlık görevini sürdürdüğünü, sivil toplum örgütlerinin çalışma şekillerini bildiğini ve bu işleri gönüllülük esasına göre yaptığını belirten Yılmaz Çatalcalı, "Güçlü Ticaret Odası" sloganı ile yola çıktıklarını ve maalesef odanın bugün güçsüz olduğunu söyledi.

Eski hava alanı diye tabir edilen bölgeye otomobil fabrikası ile ilgili en azından bir yada birkaç yan sanayi firmasını Akhisar'a getirmek için çalışacağını, Akhisar'ı nasıl turizme kazandıracaklarını, organize sanayi ile fikirlerini, zeytin ile ticaret odasına düşenlerin neler olduğunu detayları ile anlatan Çatalcalı; Akhisar'a yapılması planlanan üniversite ile ilgili de, üyeler itiraz etmezlerse, yönetim ve mecliste  pozitif karar verirse Ticaret Odası olarak üniversite için 1 milyon lira bağış yapacaklarını söyledi.

Ticaret Odalarının ticaret yapmamaları gerektiğini savunan, merkez çarşı yanında yapılan otopark ve otel inşaatı işine odanın girmemesi gerektiğini de savunan Başkan Adayı, bu inşaatı yapacak olan müteahhitlerin neden Akhisar'lı olmadıklarını ve bu inşaatın temelinin neden 6 ay geç atıldığını, bu altı ayda maliyetlerin arttığını ve bu işin ceremesini Akhisar'lıların çekeceklerini söyledi.

Çatalcalı; ATSO seçimlerinde dört başkan adayı olduğunu ancak hala "İttifak" yapılabileceğini, ittifak yapmak için de sadece cesaret lazım geldiğini sözlerine ekledi.

Son söz olarak tüm adaylara başarılar dileyen ATSO Başkan Adayı Yılmaz Çatalcalı; seçildiği takdirde ilk icraatının üyeleri kucaklamak olduğunu söyleyerek ekranlara veda etti.

Programın yapımcısı ve Moderatörü Engin Akyüz diğer Başkan Adaylarına da başarılar diledi ve arzu ettikleri takdirde diğer adaylara da mikrofon vereceğini söyledi.

Engin Akyüz ile konuşuYORUM programının son bölümünde kitapseverler için Büşragül Çelik'in yazdığı "Hayat Melodisi" isimli şiir kitabı moderatör Engin Akyüz tarafından tanıtıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber