Akhisar Cemevi her yıl Muharrem ayı içersinde düzenlenen ve bunu geleneksel hale getiren Akhisar Cemevi Aşure etkinliğine bu yıl da büyük ilgi gördü.

Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, CHP Manisa Milletvekili A. Vehbi Bakırlıoğlu, ATSO Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Füzün, CHP İlçe başkanı Umut Çavuş,  Oda ve dernek başkanları ve sivil toplu örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Akhisar Cemevi Salonunda düzenlenen Aşure etkinliği bilgi veren Cemevi Başkanı Dursun Ali Şat;" Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz aşure etkinliğimize katılan tüm davetli  ve misafirlerimize teşekkür ediyorum. 

Akhisarlı protokol üyeleri gazilerle akşam yemeğinde buluştu Akhisarlı protokol üyeleri gazilerle akşam yemeğinde buluştu

10 Muharrem’de kalbinde iman taşıyan her mümin kardeşimizi bir hüzün, bir keder kaplar. Zira hicri 61. yılın 10 muharremi sevgili Peygamberimizin “Benim Dünyadaki Çiçeğim, Reyhanım” dediği cennet, gençlerin efendisi Hz. Aliyyü Murteza'nın Hz. Fatıma Zehra'nın ciğer paresi Hz. İmam Hüseyin efendimizin ve pek çok Ehlibeytten olan 70 müminin Kerbelada şahadete ulaştıkları tarihtir. 

Yürekten yakan bu acı; meşrebi, kültürü, coğrafyası ne olursa olsun Ehlibeytti, Hz. Muhammet Mustafa'nın muhabbet besleyen her müminin ortak acısıdır. İyi bilinmelidir ki Hz. Hüseyin'in küfeye yürüyüşü hakkı haykırmak. baskıya ve zulme direnmek hak ve adaletin tesis edilmesi içindir. Allah'ın rızasını kazanmak kabilecilik karşısında kardeşlik bilincini Oluşturmak ve resulün örneklediği doğrultusunda hak ve adaleti tesis etmek olduğu görünmektedir" dedi.