Akhisar Belediyesi, öğrenci ve ziyaretçilerin teorik bilgilerini pratiğe dönüştürebilmeleri amacıyla 600 metrekarelik alana kurulan Bilim ve Enerji Parkı'nı Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet ve Yaşam Alanı'nda açtı.

Bugün saat 14.30'da düzenlenen açılış programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programda EnerjiSA Üretim CEO’su İhsan Erbil Bayçöl, Tales Matematik Müzesi Kurucusu Alp Ayaydın Güler, Legacy Kurucusu Ortağı ve eski Milli basketbolcu Muratcan Güler ve Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu birer konuşma gerçekleştirdi.

Akhisar Kaymakamı Murat Kütük'ün katılımıyla açılan Bilim ve Enerji Parkı'nın tanıtımı sonrasında katılımcılar, aynı alanda bulunan basketbol sahasında gerçekleştirilen smaç gösterisini izleyerek renkli anlar yaşadılar. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, parkın bölgeye katkı sağlayacak eğitim ve bilim faaliyetlerine ev sahipliği yapacağını belirtti.

Enerjisa Üretim İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale; "Enerjisa Üretim olarak, attığımız her adımda ‘Bizimle Değişir’ söylemimizde olduğu gibi yarınların sorumluluğuyla hareket ediyor hem çalışanlarımızı hem de sosyal etki alanındaki herkes ve her şey için daha iyisini sağlama anlayışını benimsiyoruz. Ülkemize ve ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunmak bizlerin birinci önceliği. Akhisar Bilim ve Enerji Parkı, çocukların ve gençlerin enerji konusunda bilinçlenmelerine ve geleceğin enerji uzmanları olarak yetişmelerine katkı sağlayacak. Parkın halka açık olması ise hem eğitim hem de spor faaliyetleri açısından bölge halkı için önemli bir yatırım. Daha önce Adana Kozan’da başladığımız bu projenin ikincisini Manisa Akhisar’da hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Enerjisa Üretim olarak faaliyet gösterdiğimiz Türkiye’nin diğer noktalarında da bu projeyi uygulamak ve geliştirmek istiyoruz. Bu kapsamda projenin üçüncü ayağını Çanakkale’nin Kepez ilçesinde gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.