Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi ile Akhisar 8 Mart Kadın Derneği'nin işbirliğiyle hayata geçirilen 'Kendin Dik Kendin Giy' adlı serginin ardından, Giyim ve Ev Tekstili Eğitmeni Hüsniye Barlık, 8 Mart Kadın Derneği Başkanı Ayşen Uçar ve kursiyerleri belediyede ağırladı.

Başkan Dutlulu, ziyaretle ilgili olarak şunları söyledi: "Akhisar Belediyesi olarak Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen 'Kendin Dik Kendin Giy' sergisi ile ilçemizin yetenekli kadınlarını ve el emeği, göz nuru çalışmalarını tanıttık. Serginin ardından, Giyim ve Ev Tekstili Eğitmenimiz Hüsniye Barlık, 8 Mart Kadın Derneği Başkanı Ayşen Uçar ve kursiyerlerimizi belediyemizde misafir ettik."

Ziyaretleri ve güzel dilekleri için teşekkür eden Başkan Dutlulu, kadınların el emeği göz nuru çalışmalarını desteklemenin önemine vurgu yaptı. Kendilerine başarılar dileyerek, böylesi güzel etkinliklerin devam etmesini temenni etti.

Akhisar Belediyesi'nin kadınların yeteneklerini ve el sanatlarını sergilediği bu tür etkinliklerle toplumsal katkılarını teşvik ettiği ifade edildi.