Akhisar Belediyesi, kentte kitap okuma kültürünü geliştirmek ve herkesin ücretsiz olarak kitaplara erişebilmesi için hazırladığı kitaplıklarla ‘Askıda Kitap’ uygulamasını başlattı. 

Sosyal Belediyecilik anlamında birçok projeyi vatandaşlara sunan Akhisar Belediyesi, bu kez de ‘Askıda Kitap’ uygulamasını halkın hizmetine sundu. Eski telefon kulübesi şeklinde dizayn edilen kitaplıklar şehrin 3 farklı noktasına yerleştirilirken, kitap paylaşma ve dayanışmanın esas alındığı bu projeye vatandaşlar tam not verdi.

Halkın ücretsiz olarak kitaplara erişebilmesi ve kitap okuma alışkanlığının gelişmesi için böyle bir projeye başladıklarını ifade eden Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Akhisar halkımız kitap okumayı oldukça seviyor. Şehrimizde hayata geçirdiğimiz kitap fuarlarına da binlerce vatandaşımız akın etti. Vatandaşlarımızın kitaplara kolay ve ücretsiz bir şekilde ulaşabilmesi, kitaplara erişimin kolaylaşması ve şehrimizde kitap okuma kültürünü daha da geliştirmek amacıyla ‘Askıda Kitap’ projemizi hayata geçirdik. Şehrimizin 3 noktasına yerleştirdiğimiz kitaplıklardan istediğiniz kitapları ödünç alabilir, okuyabilir ve tekrar yerine koyabilirsiniz. Veya evinizde okumadığınız kitaplarınız varsa, daha çok okuyucuya erişmesi için bu kitaplıklara koyabilirsiniz. Şimdiye kadar halkımızdan çok olumlu geri dönüşler aldık. Yine halkımızın talebiyle kitaplıklarımızın sayısını arttırabiliriz. Kitap okuma alışkanlığının yaygınlaşması dileğiyle, şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.