Akhisar Belediyesi, ilçeye kazandırılacak olan yeni taziye evinin inşaat çalışmalarını hızla sürdürüyor. Çevre düzenlemesi tamamlandıktan sonra taziye evi hizmete girecek.

Akhisar Belediyesi, vatandaşların cenaze süreçlerinde yaşadığı zorlukları hafifletmek ve acılarını paylaşmak amacıyla ilçeye yeni bir taziye evi kazandırıyor. Reşatbey Mahallesi ile Atatürk Mahallesi arasında konumlanan yeni taziye evi, çevre düzenlemesi tamamlandıktan sonra vatandaşlara hizmet sunacak.

Taziye evlerinin önemine vurgu yapan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, "Akhisar her geçen gün büyüyen ve gelişen bir ilçe. Mahalle ziyaretlerimizde halkımızın taziye evi talebini sıkça duyduk. Bu talebi dikkate alarak yeni bir taziye evi yapma kararı aldık. İnşaat çalışmaları sona yaklaştı. Çevre düzenlemesi tamamlandıktan sonra yeni taziye evini halkımızın hizmetine sunacağız. Taziye evinde hayır yeri, ayrı oturma alanları, mescit, mutfak gibi alanlar bulunacak. Ayrıca, taziye evi önünde bir bahçe de yer alacak. Şimdiden Akhisar halkına hayırlı olsun" dedi.