Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar Belediyesi Halk Oyunları ekibinin, Büyük Zafer'in 101. Yılında İtalya'nın Roma kentinde düzenlenen Blue Diamond Folklor Festivali'ne katılarak şehri temsil ettiğini açıkladı.

Türk Halk Oyunları ekibi, uluslararası bir platformda Türk kültürünü ve geleneksel danslarını sergileyerek hem ülkenin hem de Akhisar'ın ismini uluslararası arenada duyurdu.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, bu gurur verici başarı dolayısıyla ekibi tebrik ederek, "Akhisar Belediyesi Halk Oyunları ekibimiz Büyük Zafer'in 101. yılında İtalya'nın Roma kentinde düzenlenen Blue Diamond Folklor Festivali'ne katılarak şehrimizi temsil etti. İtalya'da şanlı bayrağımızı dalgalandıran ve bizlere bu gururu yaşatan ekibimizi tebrik ederim" dedi.

Bu tür uluslararası etkinlikler, kültürel değişim ve dostlukların pekiştirilmesi açısından önem taşıyor ve farklı kültürleri bir araya getirerek insanlar arasında anlayışı arttırdığı ifade edildi. Akhisar Belediye Halk Oyunları ekibinin başarısı, şehirlerini uluslararası alanda temsil etmekten gurur duyan bir toplumun bir parçası olmanın mutluluğunu taşıdığı kaydedildi.