Akhisar Belediyesi’ne ait 250 dekar araziye ekilen buğdaylar işlenerek un haline getirildi. Elde edilen undan 15 tonu, 5’er kiloluk çuvallarla daha önceden başvurusu bulunan 3000 ihtiyaç sahibi vatandaşa dağıtılmaya başladı. Bu sayede hem atıl araziler tarımla değerlendirilerek üretime ve belediye bütçesine katkı sağlandı, hem de ihtiyaç sahibi vatandaşların ev ekonomisine destek olundu.

Akhisar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı personellerin kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahiplerine ulaştığını belirten Belediye Başkanı Besim Dutlulu, aynı zamanda boş ve atıl duran arazilerin işlenerek ülkemizin tarımsal ekonomisine ve belediye bütçesine de katkı sağladıklarını belirtti. 

“HALKIMIZIN İHTİYAÇ DUYDUĞU HER ALANDA YANLARINDA OLACAĞIZ”

Başkan Besim Dutlulu, “Göreve geldiğimizde yaptığımız ilk işlerden biri şehrimizdeki tarımsal üretimi arttırmak için çalışmak oldu.  Daha önceden boş ve atıl duran ve buğday ekerek tarımla değerlendirdiğimiz belediye arazilerimizden elde ettiğimiz unların 15 tonunu, ekonomik olarak zor günler geçiren, alım gücü olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Bu unların diğer kısmını da firmalara satarak belediyemize ek gelir elde ediyoruz.  Halkımızın ihtiyaç duyduğu her alanda yanlarında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.