Akhisar Belediyesi 2021 yılında hizmete açtığı Aşevinde her gün 500 kişiye sıcak yemek dağıtarak gönüllere dokunmaya devam ediyor. ‘Komşusu açken tok yatan, bizden değildir’ fikriyle aşevi hizmetini hayata geçirdiklerini belirten Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzatmaya devam edeceklerini söyledi.

Akhisar Belediyesi, şehirdeki yardıma muhtaç ailelere yardımcı olmaya devam ediyor. 2021 yılında açılarak hizmete başlayan Akhisar Belediyesi Aşevi’nde hijyenik bir ortamda hazırlanan sıcak yemekler, her gün 500 kişinin evlerine götürülerek teslim ediliyor. Bu insan odaklı hizmet, ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmamak amacıyla aralıksız sürdürülüyor. 

“KOMŞUSU AÇKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR”

Yardıma muhtaç vatandaşlara ulaşma konusunda kararlı olduklarını vurgulayan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Hayat paylaşmaktır. Şehrimize kazandırdığımız Akhisar Belediyesi Aşevi’mizde kaynayan sıcak yemekler, evinde aş kaynatamayan yaşlı, engelli, kimsesi olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sofralarına ulaşmaya devam ediyor. Bu hizmet bizim en çok önemsediğimiz hizmetler arasında. Çevrenizde hasta, yaşlı ya da tek başına olduğu için yemek yapamayan, ihtiyaç sahibi komşularınız varsa, lütfen bize bildirin. Hiç kimse yoksa Akhisar Belediyesi var" şeklinde konuştu.