Akhisar Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik hizmetlerini sürdürüyor. 2021 yılında başlatılan Aşevi projesi ile her gün 600 vatandaşa sıcak yemek gönderen belediye, bu hizmetiyle takdir topluyor.

Aşevi'nde hijyenik koşullarda hazırlanan sıcak yemekler, evinde aş kaynatamayan yaşlı, hasta, engelli, dar gelirli ve kimsesi olmayan vatandaşlara ulaştırılıyor. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu'nun öncülüğünde hayata geçirilen bu hizmet, ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor.

Başkan Dutlulu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 'Hayat paylaşmaktır' diyerek, "Akhisar Belediyesi Aşevimizde kaynayan sıcak yemekler, evinde aş kaynatamayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sofralarına ulaşmaya devam ediyor. Sosyal Belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiğimiz bu hizmetimizi oldukça önemsiyoruz. Eğer sizlerin de çevresinde hasta, yaşlı ya da tek başına olduğu için yemek yapamayan, ihtiyaç sahibi komşularınız varsa, lütfen bize bildirin. Hiç kimse yoksa Akhisar Belediyesi var" şeklinde konuştu.