Akhisar Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümünü tüm yurtta olduğu gibi Akhisar’da da coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu da, Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılında esnaf ve vatandaşlara ulusal bağımsızlığımızın simgesi Ay Yıldızlı Türk Bayrağımızı dağıttı. 

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi Cumhuriyetin 100. yıl coşkusunu daha derinden yaşamak amacıyla esnaf ve vatandaşlara Türk bayrağı dağıttı.  İlçe merkezinde birçok noktada gerçekleşen bayrak dağıtımında esnaf dağıtılan bayrakları dükkan camlarına asınca, sokaklar adeta kırmızı beyaza büründü. Vatandaşlar, Türk Bayrağı hediyesi karşısında memnuniyetlerini dile getirerek, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutluluya teşekkür etti.

Tüm şehri milli egemenlik ve ulusal bağımsızlığımızın sembolü Ay Yıldızlı Türk Bayraklarıyla donatmaya davet eden Başkan Dutlulu “Cumhuriyetimizin 100. yaşına yakışır şekilde Akhisar’ımızı bayraklarla donatmaya devam ediyoruz. Bu özel günde, esnafımızın da hafta boyunca dükkanlarında ay yıldızlı Türk bayrağımızın dalgalanmasını arzu ettik. Tüm halkımıza çağrıda bulunuyoruz; hem merkezde hem de kırsalda hep birlikte ev ve işyerlerimizi, camlarımızı, balkonlarımızı, ulusal bağımsızlığımızın simgesi Ay Yıldızlı Türk Bayraklarıyla donatalım” ifadelerini kutladı. 

Başkan Dutlulu bayrak dağıtımı sonrasında ise Hashoca Mahallesi Köylü Pazarında vatandaşlar ile buluştu. Burada mahalle halkı ile uzun süre sohbet eden Başkan Dutlululu vatandaşların istek ve taleplerini dinledi. Vatandaşlar sürekli halkın içinde olduğu için Başkan Dutlulu’ya teşekkürlerini iletti.
 

Editör: Mustafa Özdemir