Akhisar Belediyesi, sürdürülebilir bir gelecek hedefiyle çalışmalarına devam ederek 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi'ni faaliyete geçirdi. 

Akhisar’ın Kayalıoğlu Mahallesi’nde bulunan merkez, doğayı koruyacak ve geri dönüşebilen atıkları ekonomiye kazandıracak şekilde tasarlandı.

Bu önemli adımıyla ilgili bilgi veren Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, "Bu merkezimiz, yüzbinlerce ağacın korunmasına, kaynak sularımızın daha temiz olmasına fayda sağlayacak ve kirlenmesinin önüne geçecek. Hem yeşili, doğayı koruyacak hem de çöpleri geri dönüştürerek ekonomiye kazandıracağız" dedi.

Başkan Dutlulu, "2019 yılından bu yana çevre dostu, doğayı koruyan ve kaynaklarını doğru kullanan bir belediye olduk. Geri dönüşüm konusunda atık pillerin, ilaçların, kesici ve doğaya zararlı maddelerin doğayı kirletmeden bertaraf edilmesi için çalışmalar yaptık." ifadelerini kullandı. Atık yağların özellikle doğanın en çok kirlettiği ve uzun süre yok olması gereken maddelerden olduğunu vurgulayan Dutlulu, "Bu tesis yüzbinlerce ağacın korunmasına, havamızın ve kaynak sularımızın daha temiz olmasına fayda sağlayacak ve kirlenmesinin önüne geçecek." diye ekledi.

Atık yağların geri dönüştürülmesiyle elde edilen biodizel araç yakıtı katkı maddesinin kullanılacağını belirten Dutlulu, "Atık toplama araçlarımız biriktirilen atıkları halkımızın kapısına giderek teslim alacak." dedi. Akhisar Belediyesi'nin sürdürülebilir ve yeşil bir gelecek için çalışmalarının devam edeceğini vurgulayan Dutlulu, "Yaşanabilir ve yarınlara bırakılabilir bir Akhisar için çalışmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.