Balıkesir'de, İzmir-İstanbul Otoyolu Akpınar mevkii, sabah saatlerinde feci bir zincirleme kazaya şahit oldu. Yoğun trafik ve belki de bir anlık dikkatsizlik, 7 aracın karıştığı ve bir canın yitirildiği trajik bir olaya neden oldu.

Kaza, saatler sabahın erken işlekliğini gösterdiğinde meydana geldi. Bir cip ile altı otomobilin karıştığı kaza zinciri, yoldan geçen herkesin yüreğini ağza getirdi. Kazada, 06 FL 2374 plakalı cipin yolcu koltuğunda oturan 73 yaşındaki Fehmi Zafer H., ne yazık ki olay yerinde yaşam mücadelesini kaybetti. Acı haberi alan yakınları ve çevredekiler yasa boğuldu.

Kaza sonrası yaralanan dört kişiye ilk müdahaleyi olay yerine hızla ulaşan ambulans ekipleri yaptı. Yaralılar, acil servise kaldırılmak üzere Savaştepe Devlet Hastanesi'ne hızla sevk edildi. Fehmi Zafer H.’nin cansız bedeni ise, gerekli incelemelerin ardından aynı hastanenin morguna kaldırıldı.

Kazanın ardından bölgede trafik adeta felç oldu. Trafik ekipleri ve kazaya müdahale eden yetkililer, inceleme başlatarak olayın nasıl gerçekleştiğini ve sorumlularını belirlemeye çalıştı. Kazaya karışan araçlar, incelenmek üzere güvenli bir alana çekildi.