Ulusal ve Uluslararası Gıda ve İçecek üreticilerinin buluşma noktası olan WorldFood İstanbul Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı bu sene 31. kez 06-09 Eylül 2023 tarihlerinde İstanbul Tüyap Fuar & Kongre Merkezi’nde açıldı. 

19 yıldır düzenli olarak fuara katılmakta olan Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası, bu yıl yine Akhisar Ticaret Borsası ile birlikte 16 Akhisarlı Gıda Üreticisi firmayla katılım sağladı.

Yurt içi ve özellikle yurt dışından gıda sektörünün lider markalarının katılımcı olduğu fuar Akhisar’ın Zeytin ve Zeytinyağı başta olmak üzere, Salça, Kuru Domates, Közlenmiş ve Konserve Gıda Ürünleri, Turşular ve Soslar gibi ilçenin öne çıkan gıda ürünlerinin tanıtımı açısından büyük önem taşımaktadır.

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sami Karaoğlan yaptığı açıklamada; “odamız ve ilçemiz adına gelenek haline gelen gıda fuarına Akhisar Ticaret Borsası ile birlikte yaptığımız organizasyonla, 19. kez tekrar katılmış bulunmaktayız.  Katılımcı firmalarımızın birçok uluslararası ve yerli gıda sektörünün lider markaları ile önemli görüşmeler yaptığı fuar ilçemiz ve üyelerimiz için çok verimli geçmektedir. Fuar sayesinde Akhisar’ın Zeytin ve Zeytinyağı başta olmak üzere, Salça, Kuru Domates, Közlenmiş ve Konserve Gıda Ürünleri, Turşular ve Soslar gibi ilçenin öne çıkan gıda ürünlerinin tanıtımını yapmaktayız. Fuara katılım sağlayan gıda üreticisi firmalarımıza, standımızı ziyaret eden AK Parti TBMM Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekilimiz Sayın Bahadır Yenişehirlioğlu’na. ve standımızı ziyaret eden tüm ziyaretçilere ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.