Akhisarlı 28 yaşındaki Malul Gazi Himmet Ilıcak, Gazilik rozeti Akhisar Garnizon Komutanı Hava Albay Hüseyin Borozan tarafından teslim edildi.

İKİ KEZ AĞIR YARALANDI

Görevi sırasında iki kez ağır yaralanan 28 yaşındaki Himmet Ilıcak, ilk olarak Hakkari’de 2016 yılında Hakkari’nin Çukurca ilçesinde Hudut Tugayında sözleşmeli er olarak görev yaparken yaralanan llıcak, Ankara GATA’daki tedavisinin ardından yeniden göreve döndü.

BULUNDUĞU KİRPİ ARACINA ROKETLİ SALDIRI YAPILDI

İkinci olarak 21 Haziran 2018 tarihinde Van – Çukurca karayolunda içinde bulunduğu kirpiye, terör örgütleri tarafından roketatar ve uzun menzilli silahlar ile saldırı gerçekleşti. Saldırının ardından içinde bulunduğu kirpi nehre uçması sonucu Ilıcak, vücudunun çeşitli yerlerinden ağır şekilde yaralandı. Uzun bir süre süren tedavisinin ardından Iıcak, Sosyal Güvenlik Kurumu başkanlığınca 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu Malul Gazi Personel oldu.

Gazi Himmet Ilıcak için Akhisar Garnizon Komutanlığında rozet töreni düzenlendi. Yapılan törende konuşan Ilıcak; “Çok zor şartlar altında Hakkari Çukurca’da görev yaptım. İki defa ağır yaralandım. Yıllar sonra komisyon kararı ile Gazilik rozetim geldi. Çok mutlu oldum ve duygulandım. Töreni hazırlayan Akhisar Hava Meydan Komutanımız Hüseyin Borozan ve tüm Garnizon Komutanlığında görevli komutanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Rozet töreninde Ilıcak’ı annesi Fatma Ilıcak, babası Sedat Ilıcak, kardeşi Serpil Ilıcak, Mücahit Şahin ve Nurcani Kalaycı yalnız bırakmadı.
 

Editör: Mustafa Özdemir