21 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen maaş promosyon ihalesinde en yüksek teklifi sunan Akbank T.A.Ş ile "Banka Promosyon Sözleşmesi" imzalandı. Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde düzenlenen imza töreninde, Müdürlük adına İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman ERDEM, Akbank T.A.Ş adına ise Akhisar Akbank T.A.Ş Şube Müdürü Gökhan KOCA tarafından sözleşme imzalandı.

15 Mayıs 2024 ile 14 Eylül 2027 tarihleri arasında geçerli olacak protokol kapsamında, Müdürlük ve bağlı kurumlardaki kadrolu personelin maaş hesapları için hesap işletim ücreti alınmayacak. Ayrıca, standart kredi kartları (AXESS) tahsis edilmesi halinde kredi kartı üyelik bedeli alınmayacak. Protokolde belirtilen süre içinde ATM, BTM, mobil bankacılık, çağrı merkezi ve internet bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirilecek havale ve EFT işlemlerinden masraf veya ücret talep edilmeyecek.

İlk maaşlarını 15 Mayıs 2024 tarihinde alacak olan personele, bu tarihten sonra 15 iş günü içerisinde banka tarafından promosyon ücreti tek seferde ve peşin olarak ödenecektir. Müdürlüğün bünyesindeki okul ve kurumlarda yeni göreve başlayacak veya sonradan nakil gelen personellere kalan süre baz alınarak kıstelyevm promosyon ödemesi yapılacak ve ayrılan personelden promosyon tutarı geri istenmeyecektir.

Protokolün imzalanmasının ardından İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman ERDEM, görev alan komisyon üyeleri ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, ilçeye hayırlı olmasını diledi.