AK Parti Akhisar İlçe Başkanlığı görevinden milletvekili aday adaylığı sürecini başlatan Fatih Füzün’ün ardından genel merkez tarafından göreve getirilen İsmail Sözcüer, yeni yönetim kurulu üyelerini tanıttı.

AK Partili bir çok üyenin de eşlik ettiği tanıtım toplantısında ilk olarak konuşan AK Parti Akhisar İlçe Başkanı İsmail Sözcüer, “Bilindiği üzere 14 Mayıs 2023 tarihinde Türkiye kaderini belirleyecek bir seçime girecektir. Hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerini seçmek için sandığa gideceğiz hep beraber. Biz milletimizin ferasetine güveniyoruz. Sağolsun milletimiz de bize güveniyor ki 2002 seçimlerinden buyana bu konuda destek veriyor. İnşallah bu seçimde yine sandıktan birinci parti olarak çıkıp Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanı olarak kazandıracağız. Bunun haricinde bir milletvekili seçimimiz daha olacak, aday adaylarımız da yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor. Akhisar’dan eski ilçe başkanımız Mehmet Fatih Füzün milletvekilliğine aday adayı oldu. Mehmet Fatih Füzün ağabeyimize bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı hem kendisine hem de yönetim kurulu üyelerine ayrı ayrı hem kendi adıma hem de yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum. Fatih başkanımıza bu çıktığı kutlu yolda başarılar diliyorum. Tabiki bu sırada ilçe başkanlığı görevine sağolsun parti büyüklerimiz genel merkezimiz beni uygun gördüler. Ankara’da yapılan görüşmelere neticesinde mazbatamızı aldık ve Allah kısmet ederse yeni görevimize de başlamış bulunuyoruz. İvedi bir şekilde hemen yönetim kurulumuzu oluşturduk. Bugün burada bu yönetim kurulu üyelerimizi de kamuoyuna tanıtmak istiyoruz. Bu tanıtım toplantısında bir araya gelmiş bulunuyoruz.

1985 Akhisar doğumluyum, İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi Akhisar’da tamamladım. Üniversiteyi Ege Üniversitesi Rafine ve Petro kimya bölümünde bitirdim. Daha sonra işletme adalet bölümlerinden mezun oldum. Öğretmen bir ailenin çocuğuyum, annem ve babam öğretmen. Onun dışında Akhisar’da ticaretle uğraşmaktayım, merkez çarşıda ayakkabı ticaretimiz var, onun dışında birkaç farklı daha tarım, enerji ve nakliye olmak üzere işlerim var. Evli ve 2 çocuğum var. Bunların dışında Ulucami Eğitim ve Kültür Vakfında yöneticilik görevim bulunuyor. Yine bu vakfın iştiraki olan Özel Şefkat Okullarında yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütüyorum. AK Parti kurulduğu ilk günden buyana bu davanın bir neferi olarak çalışmaktayım. Bunların dışında 2019 yılında Akhisar Belediye Başkan aday adayı oldum” dedi.

Toplantıya eski ilçe başkanlarından İsmail Hakkı Şenyiğit ve İbrahim Sayın da katılarak yeni yönetime başarılar diledi.

Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
İbrahim Evren Acar (İş İnsanı)
İsmail Aydemir (İş İnsanı)
Kutay İnan (İş İnsanı)
Sinan Serdaroğlu (Ziraat Mühendisi)
Mücahit Şahin (İş İnsanı)
Ferdi Deren (İş İnsanı)
Talha Gökalp (Dış Ticaret Uzmanı)
Damla Dal (Büro Memuru)
Mustafa Çetin (Eğitimci)
Süleyman Mermer (Eğitimci)
Ahmet Başyiğit (Mimar)
Süleyman Çakar
Mustafa Akdağ (İş İnsanı)
Hüseyin Salman (Yönetici)
Cam Doğan (İş İnsanı)
Yücel Yılmaz (İş İnsanı)
Zeynep Çiçek (Büro Memuru)
Mevliye Aydın (Eğitimci)
Mehmet Şahin (Eczacı)
İsmail Küçük (İş İnsanı)
Cezmi Güneri (İş İnsanı)
Celal Gülserp (İş İnsanı)
Ömer Eryüksel (Veteriner Hekim)
Tanel Çeneli (İş İnsanı)
Ahmet İkiz (İş İnsanı)
Sare Nur Ayyıldız (Uzman Psikolog)
Fazilet Birlik (Avukat)
Ali Rıza Çelik (Emekli)