AK Parti’nin yarın Ankara’da düzenleyeceği aday tanıtım toplantısı öncesinde aralarında Ankara, Adana, Malatya gibi büyükşehirlerin de olduğu kentlerin adayları netleşmeye başladı. Akhisar belediye başkan adayının açıklanıp açıklanmayacağı ise merak konusu oldu.

Edinilen bilgilere göre, adaylıkları kesinleşen büyükşehir belediye başkan adayları, doğrudan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından aranarak, bilgilendirildi.

Akhisar’da ise belediye başkan aday adayı olarak başvuru yapan Fatih Füzün, Ömer İşçi ve Remzi Şekerci bulunuyor. Diğer yandan AK Parti ilçe başkanı İsmail Ahmet Sözcüer’in de ismi doğal aday olarak konuşulmaya devam ediyor. 

Uzun süredir Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için ismi konuşulan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un ismi kesinleştiği belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, adaylıkları netleşen ve bilgilendirilern isimler şöyle;

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Turgut Altınok

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Fatih Kocaispirli

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Halis Bilden

Kahraman Maraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Fırat Görge

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Uğur İbrahim Altay

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Sami Er

Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Abdullah Erin 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Zeynel Abidin Beyazgül

Nevşehir Belediyesi Başkan Adayı: Mehmet Savran

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayının ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ olduğu öğrenildi. Kulislerde yer alan bilgiye göre, Hamza Dağ'ın AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu belirtildi.

AK Parti, aralarında Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok’un da bulunduğu isimlerin resmi olarak açıklanacağı tanıtım toplantısı yarın düzenlenecek.

Toplantı, saat 14.00’te ATO Kongre Merkezi’nde yapılacak. Aday tanıtım toplantısında Altınok ile birlikte belirlenmiş olan diğer büyükşehirler ve illerin de belediye başkan adayı açıklanacak.