AK Parti Manisa ilçe belediye başkan adaylarının açıklanması kamuoyunda merakla beklenirken, Akhisar için adı geçen aday gündeme bomba gibi düştü.

Birçok haber sitesinde AK Parti’nin aday listesi sızdırıldığı iddia edilirken, bazı kaynaklardan da alınan bilgilere göre Akhisar Belediye Başkan adaylığında 3 dönem belediye başkanlığı yapan ve mevcut Manisa il başkanlığı görevini sürdüren Salih Hızlı’nın ismi gündeme geldi. 

REMZİ ŞEKERCİ PAYLAŞTI

AK Parti Akhisar Belediye Başkan aday adayı Remzi Şekerci, sosyal medya hesabından, Akhisar Belediye başkan adayının Salih Hızlı olduğunu ve hayırlısı olması temennisinde bulunduğu bir açıklama yaptı.

Screenshot 4

Geçtiğimiz 2019’da olduğu gibi mevcut adaylar arasından değil de, yine aday olmayan bir ismin aday yapılması ise mevcut aday ve destekçileri arasında tepkilere yol açabileceği ise yine iddialar arasında yer alıyor. 

Akhisar Press Haber’in ulaştığı bilgilere göre Manisa’da ilçe adaylarının açıklanmasını geciktiren etkenlerden birisi ise Kırkağaç ve Demirci adaylarının belirlenmesinde yeniden kamuoyu anketinin yapılacak olması iddia edildi.