31 Mart 2024 Yerel seçimleri öncesi Akhisar’da siyasetinde hareketlilik başladı. 

AK Parti’de Akhisar Belediye başkanlığı aday adaylığını açıklayan Ömer İşçi’nin ardından ikinci aday adayı da Remzi Şekerci oldu. 

Geçtiğimiz genel seçimlerde AK Parti Manisa Milletvekili aday adayı olan Remzi Şekerci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda AK Parti’den Akhisar Belediye başkan aday adaylığını açıkladığını duyurdu.

AKHİSAR YÜZYILI VURGUSU

Şekerci yaptığı açıklamalarda; “Vakit tamam diyerek her şey Akhisar için diyoruz ! Allah’ın izniyle ve de yeni sloganımızla yola çıkıyoruz! Bu yeni bir heves değil, yeni bir hedef! Bu hedefimiz hakkımızda hayırlı olacaksa Allah nasip etsin inşallah. İçimizde sönmeyen dava ateşiyle, tükenmek ve bitmek bilmeyen hizmet aşkıyla vatanımıza, milletimize ve özellikle de Akhisar'ımıza olabildiğince hizmet yapmak amacıyla yepyeni bir başlangıç vakti gelmiş bulunmakta. Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Akhisar belediye başkan A. Adaylığı resmi başvurumu E-Başvuru yöntemiyle genel merkezimize yaparak E-çıktısını almış bulunmaktayım. Şimdiden Akhisar'ımız için hayırlı olsun inşallah. Tüzük gereği başvurumun kesinleşmesi için, nasipse bugün bizzat Akhisar ilçe binamızda ilgili teşkilat birimine giderek sistemde doldurduğum E-başvuru formun çıktısını ilçe başkanımız Sayın İsmail Ahmet Sözcüer eşliğinde imzalayarak başvurum geçerlilik kazanacaktır. Adaylığımla ilgili hafta içi parti binamızda basın eşliğinde açıklamada bulunacağım inşallah. Akhisar yüzyılı ve Türkiye yüzyılı için hep yeni hep ileri AK parti” dedi.

REMZİ ŞEKERCİ KİMDİR?   

1967 yılında doğan Remzi ŞEKERCİ, İlk Öğrenimini Akhisar'da tamamladıktan sonra Fransa'da yaşayan babasının yanına yerleşerek liseyi ve Yüksek Tekniker Lisansını orada tamamladı. Evli, 4 çocuk babasıdır.   1987 yılında, babası Mehmet ŞEKERCİ'nin öncülüğünde kurulan Fransız-Türk Kültür ve Spor Derneğinin başkanlık görevini uzun yıllar icra etti.   Fransa'da, önce başkan yardımcısı, ardından başkan olarak atandığı ve hala üyesi olduğu MÜSIAD Paris’in (Müstakil İş Adamları Derneği) ilk Kurucularındandır.   Aynı zamanda, DEIK (Dış Ekonomi İlişkiler Kurulu) üyesidir ve faaliyetlerini sürdürmektedir.   2015 yılında Fransa'da bir ilki gerçekleştirerek, eşitlik ve adalet partisi olan PEJ partisinin kurucu üyesidir.   UETD, Avrupa Türk Demokratlar Birliği yönetim kurulunda görevler almıştır.   Siyaseti en üst perdeye taşımayı başararak, Fransa'nın 2017 seçimlerinde bugünün Fransa ekonomi bakanı olan Bruno Lemaire'e rakip olarak milletvekili Aday Adayı olmuştur.   20 yılı aşkın süredir Fransa'da varlığını sürdüren ve Birleşmiş Milletler Avrupa konseyi katılımcı statüsüne sahip olan ve aynı zamanda UNESCO üyesi olan COJEP Uluslararası Adalet, Eşitlik ve Barış Konseyi kurucu üyesi olarak sayısız faaliyetlerde bulunmuştur ve devam etmektedir.   Fransa’da, 2017 yılında kurduğu ATIK Paris (Avrupa Türk İşadamları Konseyi Derneği) başkanlık görevini yürütmektedir.   30 yılı aşkın bu süreçte, Paris Türk Büyük Elçiliğinin ve Başkonsolosluğunun öncülüğünde, Türkiye’yi Fransa'da farklı kurum ve kuruluşlarda en iyi şekilde temsil etmiştir. Ayrıca, bu zaman diliminde, ülkemizin önderleri olan Cumhurbaşkanlarımızı, Başbakanlarımızı, Bakanlarımızı ve Milletvekillerimizi asla yalnız bırakmayarak hizmet etmiştir.   Böylece, uzun yıllar hem Türkiye hem de Fransa siyasetiyle içiçe yaşayan Remzi ŞEKERCİ, Avrupa’da türk halkının da sesi olmuştur.   Bugün ise vatan ve millet sevgisi ağır basarak eşi ve çocuklarıyla birlikte Türkiye'ye yerleşmiştir. Ulu önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün "Yurt sevgisi ona hizmetle ölçülür." sözünü kendine ilke edinerek Avrupa'da edindiği bütün bilgi ve birikimini artık Türkiye'de, Türk bayrağının altında, kendi milletine hizmet ederek kullanma kararı almıştır. Bu amaç ve bilinçle kendi öz vatanına, Ülkemize, Akhisar’ımıza geri dönmüştür.