Adalet ve Kalkınma Partisi Akhisar ilçe teşkilatı başkanı Fatih Füzün, bugün saat 16.30’da parti binasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Akhisar’a yarı olimpik yüzme havuzu, judo salonu, jimnastik salonu, Akhisar Lisesi’nin olduğu alana mahalle tipi spor salonu, Hürriyet Mahallesine kapalı spor salonu ve kırsal mahallelere aydınlatmalı halı saha müjdesini verdi.

Füzün, merakla beklenen TOKİ evlerinin nereye yapılacağı konusunda da bilgi verdi.

Gazetecilere açıklama yapan Fatih Füzün: Uzun zamandır görüşemiyoruz. Amcamızı yitirdik, onun acısıyla sizlerden bayağı uzak kaldık. Ama bu sürede boş durmadık. Hüznümüzle birlikte işlerimizi yapmaya devam ettik. Akhisar’a güzel projeler kazandırdık.

YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU VE JUDO SALONU

Akhisar’ımıza Spor Bakanlığıyla olan çalışmalar neticesinde projelerimiz ihale aşamasına geldi. İlk etapta Akhisar Atatürk Mahallesinde şu andaki gençlik merkezinin yanında yarı olimpik yüzme havuzu ve judo salonu kompleksi olacak. Akhisar'da kapalı yüzme havuzumuz artık olacak ve judo karate ile ilgili spor alanı eksiğimiz vardı. Bununla ilgili ödenekle 21 milyon TL bakanlığımızdan ödenek geldi. Allah'ın izniyle bir haftaya kadar da ihalesi bitmiş olur. Şu anda ihale tarihini bekliyor. 

ESKİ AKHİSAR LİSESİ ALANINA SPOR SALONU

Ondan sonra, Akhisar Lisesi olarak bildiğimiz ve Ali Şefik ortaokulu olduğu yerde biliyorsunuz buranın özelliği daha bizim lise zamanlarımızda çok güzel basketbolcu çıkaran bir okulumuzdu. Oradaki öğretmenlere de teşekkür ederiz. Burayla ilgili çok güzel bir mahalle tipi spor salonunu ama mahalle tipi spor salonu olarak geçirmeyelim ayriyeten de 250 kişilik taraftar izleyebilecek bir şekilde normal maçların yapılacağı bir şekilde 9 milyon 150 bin TL ihale tutarı olan burası da her şeyi yaptı. Lisenin tam arkasında ve ayriyeten de ön tarafa da tenis kortu yapılacak. Yani bunlarda normal maçlarda oynayabilecek kapasitede bir şekilde olacak. Bu da Allah'ın izniyle en yakın sürede hayata geçecek. Bunun da ihalesi bitmek üzere. 

YENİ AYŞE BEGÜMLER İÇİN JİMNASTİK SALONU 

Ayrıca gençlik merkezimizin oraya yeni yapacağımız yüzme havuzunun oraya bir tane de jimnastik salonu, özellikle Ayşe Begüm Onbaşı ile ilgili başarısından dolayı bakanımıza söylemiştik. Sağ olsun bakanımız onunla da ilgili bir çalışma yaptırdı. Bize o da 4 milyon TL değerinde bir ödenekle olacak. 

ÇOK AMAÇLI KAPALI SPOR SALONU

Daha sonra esas en büyük projelerden biri yüzme havuzundan sonra Hürriyet Mahallemizde kredi yurtlar kurumunda olduğu yer vardı. Yıkım kararı çıkmıştı. Yıkım kararından sonra yıkımı bitti. Şu anda teslim ettik. Ay sonuna kadar yıkımını bitireceğini söylediler. Buranın da değeri 14 milyon 500 bin TL. Burada da yine 250 kişilik tribünü ile beraber büyük bir tane kapalı spor salonu bir de ayriyeten de 3 tane yanında çalışma yerleri olacak. Ayrı ayrı büyük bir proje. Bu da 3 bin metrekarelik alanda olacak. Bu da bakanlığımızın bize sunduğu güzel bir projelerden bir tanesidir. Artık Akhisar'da özel okulların da özel kulüplerinde hepsinin de çalışma yerleri rahatlıkla olacak. Judo, güreş, basketbol hiçbir fark etmez. 

KIRSAL MAHALLELERE AYDINLATMALI HALI SAHALAR

Selçikli mahallemizde aydınlatmalı halı saha, Yeniceköy mahallemizde yine aydınlatmalı halı saha, Yayakırıldık mahallemizde de aydınlatma halı sahaları bakanlığımızdan geçirdik. Çamönü mahallesinde de aynı şekilde aydınlatmalı halı saha olacak. Bir de Aliya İzzetbegoviç'in dış saha olarak basketbol ve voleybol sahası etrafı kapalı, bir de bizim merkezde şu anda yapımı devam eden spor tesisimizin yanına yine çocuklarımız orada oynasın diye basketbol ve voleybol sahası yapılacak. Bunlarla ilgili ilk etapta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hemşerimiz olan spor bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na çok teşekkür ederiz. 

İHALE TARİHLERİ ALINIYOR

Akhisar’a Cumhuriyet tarihinden sonra stattan sonra en çok yapılan icraatlar bunlardır. Parasal olarak da insanların faydası olarak da 4 tane büyük, 4 tane stat olmak üzere 8 tane çok büyük şey yapılmıştır. Bunu da dediğimiz gibi bakanımıza, vekillerimize ve yönetim kurulu arkadaşlarımıza sizin huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bunları Akhisar’a Allah'ın izniyle kazandırdık. Yani biz bugüne kadar bunlardan bahsediyorduk ama artık her şeyi bitti. Şu anda ihale tarihleri alınıyor. Eski bir kapalı spor salonumuz vardı. Yaklaşık 63 senelik bir kapalı spor salonumuz vardı. Ondan haricinde Akhisar’a herhangi bir yatırım gelmemişti ama bizlerin çalışmaları ve vekilimizin de bizlerle beraber gelip bakanımızdan rica etmesi Akhisar tarihinde görülmemiş spor komplekslerinde buluşacak. Bu da Akhisar’ın inanın bir 30 40 yılına yetecek şekilde ayarlanmıştır. 

TOKİ EVLERİNİN YAPILACAĞI YER BELLİ OLDU

Öte yandan Akhisar’a yapılacak olan TOKİ evleri hakkında da bilgi veren Füzün, Medar Mahallesine yapılan mevcut TOKİ binalarının karışışındaki alana yeni TOKİ evlerinin yapılacağını duyurdu. Füzün, “Biten toki evlerinin tam karşısında 267 tane konut, 6 tane iş yeri yapılacak. Bundan önceki TOKİ evlerinin yanında 150 tane ilave ettirmiştik. Akhisar'dan çok talep geldiği için biz de TOKİ başkanımızı aradık, gerekli çalışmaları yaptılar. Sağ olsun 267 tane konut da 6 tane iş yeri inşaatı da başlayacak. 

Bir hafta 10 güne kadar ihaleye verecekler. İhale süreci bittikten sonra karşı tarafta da yeniden TOKİ evlerimiz yapılacak.