31 Mart 2024 yerel seçimler öncesi AK Parti Akhisar Belediye Başkan Aday adayları kesinleşti. AK Parti Akhisar İlçe Başkanı İsmail Ahmet Sözcüer, aday adaylığı başvurucu sürecinin dolduğunu ve bugüne kadar 3 aday adayının başvuru yaptığı açıkladı.

AK Parti Akhisar İlçe Teşkilatı binasında yapılan olağan yönetim kurulu toplantısında aday adaylarını tanıtan İsmail Ahmet Sözcüer, Fatih Füzün, Remzi Şekerci ve Ömer İşçi’nin resmi olarak aday adaylığı başvurusu yaptığı dile getirerek başvuruların sona erdiğini ifade etti.

AK PARTİ AKHİSAR BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI: REMZİ ŞEKERCİ

İlk olarak söz alan AK Parti Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Remzi Şekerci, “Avrupa’daki yaşantım sürecinde gerek siyasi gerek ticari olarak memleketim Akhisar ile bağımı hiç koparmadım. Avrupa’da da aktfi siyasette bulunan bir kardeşiniz olarak 35 yıllık Avrupa’daki siyasi tecrübelerimi ve aynı zamanda Fransa’daki belediyecilik konusundaki edinmiş olduğum bilgi birikimimi artık Türkiye’miz için Akhisar Belediyemiz için ve çok kıymetli Akhisarlı hemşehrilerimiz için değerlendirmeyi arzuluyorum. Akhisar halkına Avrupa düzeyinde de Avrupa standartından bir hizmet sunmak Allah’ın izniyle en büyük hayalim. Bu nedenle kıymetli Akhisar halkının teveccühü ile desteklerini benden esirgemeyecektir. 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan belediye başkanlığı seçimlerinde ben de varım diyerek aday adaylığımı açıkladım. Diğer aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

AK PARTİ AKHİSAR BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI: FATİH FÜZÜN

AK Parti Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Fatih Füzün, “Çok kıymetli dava arkadaşlarım, il başkan yardımcım, ilçe başkanım ve bu yola gönül vermiş diğer adaylarımıza da başarılar diliyorum. Çok eski bir siyasetçi olduğumuz için Refah Partisi döneminden geldik. Çeşitli kademelerde görev aldık. Ama Allah’ın izniyle AK Parti kurulduktan sonra da partimizde hiç boş durmadık. Meclis üyeliğiyle, ilçe başkanlığı görevlerimizi aldık. Bundan önceki dönemde milletvekili aday adaylığımı gerçekleştirmiş oldum. Sonra da belediye başkanlığı aday adaylığı için de büyüklerimizle istişare ettik ve böyle bir yola baş koyduk. Allah’ın izniyle belediyeyi alamayacağımızdan dolayı hiçbir şüphemiz yok, çünkü karşımızda çok eksikleri olan ve yapılması gerekenleri yapmayan bir belediye var. Onun için 3 arkadaşımızdan hangisi olursa olsun belediyeyi alacağımızdan eminim. Burada sadece belediye başkan aday adaylarımızın tanıtımı olduğu için herhangi bir yapılacak edilecek konulardan bahsetmiyorum. Hepimize hayırlı olsun. Diğer adaylarımıza da başarılar diliyorum” dedi.

AK PARTİ AKHİSAR BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI: ÖMER İŞÇİ

AK Parti Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Ömer İşçi, “1971 Akhisar doğumluyum, Birlikte çalıştığım bir çok arkadaşımı görüyorum, onlarla da göz göze geliyorum bu konuşmayı yaparken. Bu parti içerisindeki çalışmalar dışarısında Akhisarspor başkanlığı süresince, belediye başkan yardımcılığı sürecinde de ortak projelere imza attığım bir çok arkadaşım var ve hep bir aradayız. Yine bir sçeim arifesinde yine aynı heyecanla gözlerimizdeki ışıltı ile burada toplandık. Bu bir start, bu bir başlangıç, inşallah önce Akhisar’a sonra AK Parti’ye sonra bütün arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Bu temenni ve dua ile başlamış olayım. Allah nasip ederse birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu içerisinde çıkacağımız bu yolda, bu yarışta bütün aday adayı arkadaşlarımla beraber aday kim olursa olsun bu birlik ve beraberliği bozmadan sonuna kadar götürerek Akhisar’da yeniden yeni hedefler büyük hedefler koyup uluslar arası sanatçılar, dünya şampiyonları, başarılı iş adamları çatışmadan uzak, kardeşçe yaşadığımız bir şehir haline getirmek için mücadele edeceğiz. Bu yolda hep birlikte çalışıp, bu bayrağı tekrar göndere diktiğimizde daha huzurlu, daha mutlu, daha çatışmasız daha kardeşçe bir şehir uyanacağız ertesi sabah” dedi.

Son olarak AK Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Fettah Gürmen’in konuşması sonrası toplantı basına kapalı devam etti.
 

 


İsmail Ahmet Sözcüer (AK Parti Akhisar İlçe Başkanı)


Remzi Şekerci (AK Parti Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı)


Fatih Füzün (AK Parti Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı)


Ömer İşçi (AK Parti Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı)

Editör: Mustafa Özdemir