Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası başkan adayı Abdurrahman Yılmaz, 15 Ekim Cumartesi günü yapılacak ATSO seçimleri öncesi, yarım kalan projeleri bitirme taahhüdü vererek, Merkez Çarşı, Üniversite ve Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası başkan adayı Abdurrahman Yılmaz; “Bir önceki dönemde başkanlığımız dönemimizde, Merkez Çarşı’yı canlandırma projesini başlatmıştık. Ticaret Odası’nın elinde biriktirmiş olduğu sermayeyi, merkez çarşıyı canlandırma projesiyle yola çıkmıştık, ilk kazmayı da vurmuştuk. Daha sonraki dönemde malum hiçbir şey yapılmadı ve yapılamadı. Biz yine aynı noktadayız, bize bir kez daha kazanmamıza vesile olursanız, yani bizlere oy verirseniz, başta ben ve meclisteki arkadaşlarım olmak üzere, merkez çarşı projesinin ilk kazmasını bize nasip olmuştu, bitirmekte bize inşallah nasip olur” dedi.

MERKEZ ÇARŞI PROJESİNİ BİTİRECEĞİZ

Yılmaz, konuşmasının devamında; “Bunun Akhisar ekonomisine Akhisar’ın kalbi olan merkez çarşısına çok ciddi anlamda destek olacağına inancımız tamdır. Bizlere güvenip oy verme nezaketinde bulunursanız, bu projeyi bitirmeyi taahhüt ediyoruz. 

ÜNİVERSİTE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

İkinci olarak hep söylediğimiz bir konu vardı, üniversite konusu bizim dönemimizde bu bağlamda ciddi gayret sarf ettik. Hatırladığım 250 bin TL kaynak aktarmıştık. Bundan 7-8 sene öncesinden bahsediyorum. Bu şu demektir, Akhisar’a en az 3 bin tane öğrenci demektir. Ciddi anlamda ekonomik olarak Akhisar’a katkısı olacaktır. 

ORGANİZE SANAYİYİ BÜYÜTECEĞİZ

Organize Sanayisini Valilik, Ticaret Odası, Kaymakamlık yönetmemeli, burayı müteşebbis heyet yönetmeli dedik. Dolayısıyla bu gayretimizi taahhüdümüzü yerine getirmiş olduk. Şuan itibariyle onur ve gurur duyucu bir şekilde Akhisar OSB’de yer dahi yok. Ortalama 8 bin istihdam sağlanmış bir vaziyette, ikinci bir organize aşamasında ihtiyaç olduğu çok aşikardır. Nitekim İhtisas Organizede şuan itibariyle Türkiye’mizin güzide firmaları gelip yatırım yapmıştır. Allah nasip ederse ikinci aşamada Organize Sanayinin çok daha büyümesi Akhisar’ımızın lojistik ve stratejik anlamda konumunu çok daha güçlü kılabilmek için elimizden ne geliyorsa onu yapacağımızı bilmenizi arzu ediyorum. Biz samimiyetle yola çıktık, gizli bir ajandamız yok, her şey Akhisar için, Akhisar’da ekonomik anlamda herkes refaha huzura erişmesini arzu ediyorum. Bütün ekibimle birlikte sizlere hizmet etmeye hazırım. Şimdiden bize güvendiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Hürmetlerimi sunuyorum” dedi.