Türkiye’nin en köklü festivalleri arasında yer alan Akhisar Çağlak Festivali’nin 564.’sü büyük bir coşkuyla 22 Mayıs Pazartesi günü saat 14.00’te kortej yürüyüşü ve Şeyh İsa’yı anma töreniyle başlayacak.

Akhisar Belediyesi tarafından organize edilen festivalde birbirinden ünlü sanatçılar konser verecek.

Geçtiğimiz hafta Akhisar Belediye başkanı Besim Dutlulu basın mensupları ile birlikte düzenlediği lansman toplantısında, Çağlak Festivali’nin bu yıl çok coşkulu geçeceğini, seçim sürecinde olmamıza rağmen tüm etkinliklerin yapılacağını ifade etmişti. Festivalde sahne alacak sanatçıların ödeneklerin de stant ücretlerinden karşılandığını ifade eden Dutlulu, belediye bütçesine çok fazla kaynak kullanılmadığını da sözlerine eklemişti.

STANTLAR KURULDU

Festivalde her yıl olduğu gibi Hüsnü Kahraman Gölet Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde kurulan satış stantları 2 haftan boyunca vatandaşlara açık olacak.

KONSERLER ARKA ARKAYA DEVAM EDECEK

22 Mayıs Pazartesi günü başlayacak olan konserler bir hafta boyunca aralıksız sürecek. Festivalin açılış konserini ise saat 20.30’da ünlü sanatçı Teoman verecek.

23 Mayıs Salı günü Duman, 24 Mayıs Çarşamba günü Sefo, 25 Mayıs Perşembe Ziynet Sali, 26 Mayıs Cuma günü kapanış konserini ise Edis verecek.

WhatsApp Image 2023-05-21 at 23.39.38