Bu yıl 564’üncüsü düzenlenecek olan Çağlak Festivali’nin tanıtım toplantısı Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun katılımları ile Akhisar Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda yapıldı.

Sosyalleşmeye katkı sağlamak amacıyla festivale önem verdiklerini dile getiren Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Bu sene festivalimiz çok farklı olacak, 564. Çağlak Festivali gerçekten geleneksel Türkiye’nin önde gelen ve Dünyanın sayılı festivallerinden bir tanesidir. Biz bu festivali hem kültürel anlamda hem de Akhisar’dan insanların sosyalleşmesine katkı sağlamak amacıyla çok önem veriyoruz. 564.Çağlak Festivali sadece Akhisar halkı için değil genelde çevre bölgemizdeki ilçelerimiz için de düzenliyoruz. Yine Manisa, İzmir ve çevre illerden de çok sayıda vatandaşımız konserlerimize gelmeyi düşünüyor.

Çağlak Festivali stant ücretleri 7 ile 15 bin lira arasında olacak

Konserimizin belli bir maliyeti var, bu maliyetin önemli bir kısmı sponsorlarımız ve Gölet alanında kurulacak olan stant gelirleri olacaktır. Geçen yıl stantlarımız çok büyük ilgi gördü ve çok kalabalık oldu ve keyif aldık, esnafımız da çok mutlu olmuştu. Bu yıl stantlarımızı ekonomik şartlara göre makul tutmaya çalıştık. Fiyatlarımız 7 bin lira ile 15 bin lira arasında değişecek. Stantlarımızın açılış süresi uzun olacak çünkü o 10 gün boyunca 19 Mayıs’ta stantlarımızı açıyoruz, 28 Mayıs’ta da stantlarımızı kapatacağız.

Yine Şeyh İsa camimizde bir yürüyüş ve ardından anma törenimiz olacak. Yani Çağlak Festivali tam anlamıyla doya doya yaşayacağız. Sonuçta her şeyimiz şeffaf olunca konserlerimiz önceden duyulmaya başlanmıştı. Bu sene bize gelen talepler doğrultusunda elimizdeki imkanlarla birlikte konserlerimizi organize etmeye çalıştık.

22 Mayıs Pazartesi akşamı Teoman konseri ile başlıyoruz, 23 Mayıs’ta Duman ile devam ediyoruz, sonra gençlerimizin çok sevdiği 24 Mayıs tarihinde Sefo, 25 Mayıs’ta Ziynet Sali ve 26 Mayıs da Edis ile konserlerimizi bitirmiş olacağız” dedi.

Güreş müsabakaları Selçikli Mahallesi’nde yapılacak

Cirit atışları 21 Mayıs’ta Çağlak Ormanında yapılacağı ve geleneksel güreşlerin ise 3 Haziran’da Selçikli Mahallesinde yapılacağını bildiren Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Kayserili, “Bu yıl da bir çok pehlivanın katılacağı güreşlerimiz 3 Haziran’da Selçikli Mahallemizdeki güreş alanımızda yapılacaktır. Tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

564.Çağlak Festivali tanıtım toplantısına Akhisar Belediye Meclisi Kültür Komisyon üyeleri, Fikret Türk, Ali Rıza Çelik, Sema Şenyaşa, İbrahim Emre Ursavaş, Burcu Alkın ve Ekrem Kayserili katıldı.