Akhisarlı SMA’lı Ebrar Bebek için başlatılan kampanya dahilinde 8 ayda 1.82 milyon doların yüzde 40’ının toplandığı bildirildi.

Akhisarlı protokol üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, iş insanları ve temsilcilerinin katıldığı Akhisar Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen toplantıda 26 Nisan 2023 Çarşamba günü büyük bir program yapılarak Ebrar’a destek gecesi düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Canlı yayınlarla ve geceye katılanlarda destekler beklenirken kampanyanın daha iyi bir noktaya gelmesi noktasında her kamu, kurum kuruluştan destekler bekleniyor. SMA’lı Akhisarlı Ebrar bebeğin kampanyasını yürüten Akhisar Ulucami Mahalle Muhtarı Nesime Şakrak, düzenlenen bu büyük geceye herkesin katkısını beklediğini ve artık kampanyanın bu gece sonunda ciddi bir şekilde bitirileceğine inandığını ifade etti.

Ebrar bebeğe destek için herkese seslenen Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Bugün burada toplanmamızın asıl amacı bugün bu bebeğimizi kurtarmak için ben ne yapabilirim. İlk günden beri aile ile iletişim halindeyiz, elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda kimin bir fikri varsa bugün bu masada konuşup 26 Nisan’da uygulamamız gerekiyor” dedi.

Her kuruma ulaşmaya çalıştıklarını ifade eden Ebrar bebeğin babası Mehmet Aktürk, “Ulaşmak istediğimiz rakam bizim için o kadar büyük ki 8 ayda ancak Akhisar halkımızın desteği ile biz bu rakamın yüzde 40’ına ulaşabildik. Artık bundan sonra fabrika sahipleri gibi üst seviye sivil toplum örgütü temsilcileri gibi destek gelecek yerlerden bekliyoruz. Bu bakımdan bu kesime ulaşmak için bugün bu toplantıyı yapmak zorunda kaldık. Ebrarımızın vakti kalmıyor. Dün İstanbul’daydım kızım Ebrar İstanbul’da Pazartesi günü bir ameliyat olacak. Midesine tüp takılacak çünkü kilo alamadığı için bu operasyonu geçirmek zorundadır. Hepinizden tek tek ricam bir baba olarak kime ulaşabiliyorsanız, bu canlı yayın desteği olur, maddi olabilir, hiçbir şekilde küçümsemeden her tarafa ulaşmamız lazım. Tüm çevre ilçelere de gidiyoruz, oralardan da destek istiyoruz” dedi.

SMA’lı Akhisarlı Ebrar bebeğin kampanyasını yürüten Akhisar Ulucami Mahalle Muhtarı Nesime Şakrak artık bu kampanyayı bırakıp arkamızı dönüp gidemeyiz, lütfen duyarlı olalım ve bu bebeğimize sahip çıkalım. Kimin başına ne zaman geleceği belli olmaz, bugün onaysa yarın bize. Garantisi var mı yok, hastalık ne zaman kapıyı çalacağı belli değil, yani akşam olunca vicdanlı başımızı yastığa koymak istiyorsak bu bebeğe sahip çıkalım. Burada duyarsız kalmayın, eğer biz bu kampanyayı Akhisar olarak bitiremezsek insanız diye bu sokaklarda gezmeyelim, açıkça söylüyorum, herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.