Rahmiyeli çiftçiler, 46 yıldır kullandıkları arazilerin tekrar mera olmasını istemiyor!

Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet AKBUĞA, Akhisar Ak Parti İlçe Başkanı Fatih FÜZÜN ile birlikte Rahmiye Mahallesini ziyaret etti. Yapılan ziyarette Rahmiye Mahalle Muhtarı İdris ÖZ ve çiftçiler ile görüşüldü.

Rahmiyeli çiftçiler, 46 yıldır kullandıkları arazilerin tekrar mera olmasını istemiyor!

Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet AKBUĞA, Akhisar Ak Parti İlçe Başkanı Fatih FÜZÜN ile birlikte Rahmiye Mahallesini ziyaret etti. Yapılan ziyarette Rahmiye Mahalle Muhtarı İdris ÖZ ve çiftçiler ile görüşüldü.

Son günlerde Rahmiyeli çiftçilerin gündemini oluşturan, mahallede bulunan mera arazisinin kullanımı ile ilgili söz alan Rahmiye Mahalle Muhtarı İdris ÖZ “1976 yılında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile devlet tarafından bizlere bu mera vasfı taşıyan arazide tarım yapma hakkı verildi. Biz buranın kira bedelini ödeyerek bu zamana kadar kullandık, kendimiz ve ülkemiz için üretim yaptık. Arazinin verimini artırmak için sondaj kuyusu dahil gerekli altyapıları sağladık. Şimdi ise tarım yaptığımız bu arazilerin boşaltılması ve tekrar mera olarak kullanılması isteniyor. Köyümüzde 70 büyükbaş ve 280 küçükbaş hayvan bulunmakta ve onlar için mera arazimiz de mevcut. Kullandığımız alanın kira bedelini ödeyerek üretim yapmaya devam etmek istiyoruz. Bu mağduriyetimizin giderilmesi için görüştüğümüz Ziraat Odası Başkanımız Ahmet AKBUĞA ve Ak Parti İlçe Başkanı Fatih FÜZÜN’ e ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum“ dedi.

Bu konuda çiftçilerin mağduriyetinin farkında olduklarını belirten Ak Parti İlçe Başkanı Fatih FÜZÜN ”Burada çiftçilerimize daha önceden tanınmış yasal bir hak söz konusu. Ziraat Odası Başkanımın konuyu bizlere iletmesiyle beraber gerekli çalışmaları birlikte başlattık. Öncelikle yıllardır kullanılan bu arazilerin şu an neden geri alınmak istendiğini bularak sorunun kaynağını çözmeye çalışıyoruz. Bu sürecin üreticilerimizin lehine sonuçlanması için gerekli makamlarla iletişim halindeyiz” dedi.  

Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet AKBUĞA “Bizler siyasi kaygısı olmadan oda olarak her zaman çiftçilerimizin yanındayız. Üreticilerimizin 46 yıldır bedelini ödedikleri, ülke ekonomisine kazandırdıkları bu alanın en iyi şekilde değerlendirileceği kanaatindeyim. Toprağın oldukça verimli olduğu bu arazide domates, mısır, pamuk, yonca ve buğday üretimi yapılıyor. Hem çiftçimiz kazanıyor hem de ülkemiz. Ak Parti İlçe Başkanım Fatih FÜZÜN ile birlikte gerekli çalışmaları başlattık, üreticimiz ile birlikteyiz” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber