15 Koyun, 1 Koç Projesiyle 240 Hayvan Dağıtıldı

Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen “Damızlık Küçükbaş Hayvan Hibe Desteği Projesi” kapsamında, %85 Hibe Desteği sağlanarak 15 yetiştiriciye toplam 240 küçükbaş hayvan dağıtıldı.

15 Koyun, 1 Koç Projesiyle 240 Hayvan Dağıtıldı

Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen “Damızlık Küçükbaş Hayvan Hibe Desteği Projesi” kapsamında, %85 Hibe Desteği sağlanarak 15 yetiştiriciye toplam 240 küçükbaş hayvan dağıtıldı.

İlimizde 150 yetiştiricimiz hibe projesine hak kazanmış olup, her bir yetiştiricimize 15 damızlık koyun/keçi ve 1 damızlık koç/teke olmak üzere toplam 16 hayvan % 85 hibeli olarak verilmektedir. Manisa ilinde toplamda 150 yetiştiriciye 2.400 adet damızlık küçükbaş hayvan dağıtımı yapılacaktır.

Akhisar Hayvan Pazarında gerçekleştirilen hayvan dağıtım törenine Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Manisa Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ali Gök, Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılıç, Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa, projede görevli veteriner hekimleri ve hayvan yetiştiricileri katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığınca kırsal alanlarda istihdamın geliştirilmesi, hayvan yetiştiricilerinin gelirlerinin arttırılması, hayvancılık işletmelerinin damızlık koç ve teke ihtiyacının karşılanması, küçükbaş hayvancılık faaliyetlerinde üretim ve kalitenin yükseltilmesi, kırmızı et üretiminde küçükbaş hayvan payının artırılması ve damızlık küçükbaş hayvan yatırımlarının desteklenmesi amacıyla hayata geçirilen 15 Koyun 1 Koç Projesi sayesinde, başvuru şartlarını taşıyarak hak sahibi olan 15 yetiştiriciye toplam 240 baş hayvanın dağıtıldı. Manisa, İzmir, Afyonkarahisar, Kütahya ve Denizli illerini kapsayan projeden faydalanan Akhisarlı hayvan yetiştiricilerinden 13 adedi Merinos ırkı koyun projesi, 1 adedi Kıvırcık ırkı koyun projesi ve 1 adedi de Kıl Keçisi projesi kapsamında Bakanlıktan %85 hibe desteği alarak sürü sahibi oldular.

“Damızlık Küçükbaş Hayvan Yatırımı Projesi” Manisa, İzmir, Afyon, Denizli ve Kütahya İllerinde uygulanmaktadır.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hafize Alkir
Hafize Alkir - 5 ay Önce

Bende hayvancılık| iş yapmak istiyorum eşim göz görmüyor bize yardım etdini

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber