Akigolar; 'Kimse Sevdamıza Engel Olamaz'

Akhisar Belediyespor taraftarları (Akigolar) 31-03-2012 Cumartesi günü oynanacak olan Tavşanlı Lİnyitspor, Akhisar Belediyespor maçı'ında Akhisar taraftarının sahaya alınmayacağı ile ilgili karara üzenledikleri basın açıklaması ile tepkilerini gösterdiler.

Akigolar; 'Kimse Sevdamıza Engel Olamaz'

 

Akhisar Belediyespor taraftarları (Akigolar) 31-03-2012 Cumartesi günü oynanacak olan Tavşanlı Lİnyitspor, Akhisar Belediyespor maçı'ında Akhisar taraftarının sahaya alınmayacağı ile ilgili karara  üzenledikleri basın açıklaması ile tepkilerini gösterdiler.  


 Hergele Meydanında düzenlediklenen basın açıklamasınıa çok sayıda Akhisar taraftarı yer aldı işte okunan basın açıklamasının tam metni ;


 "Sevgili Akhisarspor taraftarı, değerli basın mensupları: 31-03-2012 cumartesi günü saat 14.00 de Ada stadyumunda Tavşanlı Lİnyitspor ve Akhisarspor’umuz arasında oynanacak olan Bank Asya 1. Lig 28. hafta müsabakasına Akhisarspor taraftarının gidişinin yasaklanması biz Akhisarspor’a gönül verenleri derinden yaralamıştır.


28-03-2012 Çarşamba günü saat 13:49 da kulübümüze gelen faksta, Tavşanlı ilçe spor güvenlik kurulunun olağanüstü toplantısında Kaymakam Numan Hatipoğlu, Belediye Başkan Vekili Mustafa Ekiz, ilçe emniyet müdürü Murat Erdal, Merkez Jandarma Karakol Komutanı kıdemli başçavuş Memduh Korkutoğlu, ilçe milli eğitim müdürü Sabahattin Dülger, İlçe spor müdürü Kemal Yurttürk, Federasyon temsilcisi Celalettin Altay, Linyitspor adına Bilal Gül, Genç Yurduspor adına Hasan Ordu, ve Basın temsilcisi Tuna İşleyen’in imzası ile bu kararı almış bulundukları belirtilmektedir.


Bizler kulübümüze gelen bu faksı inceledikten sonra hayretler içinde kaldık. Akhisarspor taraftarlarının maça alınmamasıyla ilgili sunulan mazeretleri sizlerle paylaşmak istedik.


1-26-03-2012 tarihli ve 2012/04 karar sayılı ilçe spor güvenlik kurulu toplantısında alınan kararların uygulanmasının devamına, İlçemizde 31-03-2012 cumartesi günü saat 14.00 de T.K.İ Tavşanlı Linyitspor Akhisar Belediye Gençlik Spor Bank Asya birinci ligi karşılaşmasında her iki takım taraftarların arasında çıkan olaylar nedeni ile 26-03-2012 günü saat 21.23 sıralarında kendisini Akhisarspor taraftar lideri olarak tanıtan bir şahsın T.K.İ Tavşanlı Linyitspor yetkililerinden Hasan Kaçmaz'ı telefon ile arayarak istediğimiz 800 bileti vermezseniz tavşanlı ilçesinde olaylar çıkaracağız demesi;


2- T.K.İ Tavşanlı Linyitspor taraftarları arasında sık sık 19-12-2010 tarihinde Akhisar İlçesinde Akhisar Belediye Gençlikspor - T.K.İ Tavşanlı Linyitspor arasında oynanan müsabakada yaşanan stadyum içine tavşan atılması ve “Habeşin Torunları”pankartının açılması olayların intikamını alacağız söylemlerinin artması ve hazırlıklar yapıldığının duyumlarının alınması nedeniyle 31-03-2012 tarihindeki maçın çok gergin bir ortamda oynanacağı değerlendirilmiş,  ayrıca maçın oynanacağı tarihte ilçe merkezinde kurulacak olan semt pazarı nedeni ile civar köy ve beldelerden gelecek olan vatandaşlarla nüfusun 100.000 civarında olacağı ve bununda maç için alınan emniyet tedbirlerini olumsuz olarak etkileyeceği ve bu nedenle meydana gelebilecek muhtemel olayların büyümesine neden olacağı kanaatine varılmıştır.


Bunlar kulübümüze gönderilen fakstaki bizlerin maça alınmaması üzerine oluşturulan kanaatler.


Şimdi cevaplıyoruz ve soruyoruz;


1. Evet telefonla Tavşanlı Linyitspor kulüp müdürü aranmıştır. Ama kendisine tehdit değil bilakis maç günü sorun yaşanmaması adına kendisinde 240 bilet sayısının yükseltilebilmesi talebi yapılmıştır. İlk yarıda Akhisar’da oynanan maçta Tavşanlı Linyitspor Taraftarına ayrılan 800 kişilik yer olduğunun fakat Linyitspor taraftarının 600 kişi geldiğinin, bizlere de aynı imkânın sunulmasını istemişizdir. Fakat kendisinin 240 bileti bulduğunuza şükredin demesi üzerine, o zaman 240 biletin parasını gönderip bize biletlerin yollanmasını talep ettik. Bununda mümkün olamayacağını söyledi ve telefon konuşması sona erdi.


2.  19-12-2010 tarihinde Akhisar'da oynanan maçta asılan pankart ve sahaya düşen tavşan bahane edilip, sözde Tavşanlı taraftarının intikam maçı olarak belirtilmiş. Tarihe bakarsanız 19-12-2010 tarihindeki maç Bank Asya ligindeki ilk senemizdeki oynanan Tavşanlı Linyitspor maçının ilk yarıdaki kendi sahamızda olan maçıdır. Sevgili Akhisarsporlular, değerli basın mensupları biz o senenin rövanş maçını yani ikinci yarıdaki Tavşanlı Linyit spor maçını Kütahya’da Linyit sporla oynadık ve yaklaşık 1000 Akhisarspor seyircisi ile Takımımıza destek verdik. Linyitspor seyircisi niye o maçta intikam düşünmedi de bir sonraki seneye sakladı. Yani on bahsettikleri maç Tavşanlı Linyitspor ile oynanan birinci maç şuan oynanacak maç ise dördüncü maç, yani niyetleri dana altında buzağı aramak.


3. Tavşanlı Linyitspor ile Bank Asya’da üç kez karşılaştık ve oynanan üç maçta da takım seyircisi bulunuyordu. Peki, hangi taraftarın burnu kanadı bu zamana kadar.


4.  Maçın oynanacağı tarihte semt pazarı kuruluyormuş, civar köy ve beldelere gelen vatandaşlarla nüfus 100.000 oluyormuş. Değerli arkadaşlar; Tavşanlı merkez nüfusu: 63.190 Köylerin nüfusu: 36.838Toplamda 100.028 kişi yapar, Bizler merak ettik bu pazarı. Herhalde kimse evinde bulunmuyor, çoluk çocuk herkes pazara gidiyor. Tüm Tavşanlıda köyleriyle beraber 28 kişi pazara çıkmıyor, ne garip değimli, Muhtemelen bu Pazarda her şey bedava....


5.  Mademki cumartesi günleri semt pazarı kuruluyor, maç tarihleri açıklandığında niye Tavşanlı Linyit yönetimi federasyona başvur yapıp ta bu mazeretlerini dile getirip maçlarını Pazar oynanması talebini yapmadı. Belki de işlerine geliyor semt pazarı nedeni ile nüfus 100.000 oluyor. Güvenlik sağlanamıyor.


6.  İlçe güvenlik kurulu toplanıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü bulunuyor, Linyitspor adına yönetici bulunuyor, belediye başkan vekilleri, kaymakam, ilçe emniyet müdürü, Jandarma karakol komutanı bulunuyor, hatta anlam veremediğimiz Gençyurdu spor adına yönetici bulunuyor fakat Akhisar Belediye Gençlik spor adına kimse bulunmuyor, bulunmamakla beraber alınan bu kararı faks yoluyla öğreniyor.


7.Tavşanlı Linyitspor yönetimine soruyoruz. Mademki seyirciniz için intikam maçı, tamam rakip taraftarların güvenliğini düşündünüz bizleri el birliği ile maça getirtmiyorsunuz. Şimdi taraftarınız bu kinini kimden alacak? Akhisarspor yöneticisinden, futbolcusundan, teknik heyetinden alacak, birde o büyük semt pazarı kurulacak. Niye maçı geçen sene oynamış olduğunuz Kütahya'da oynamıyorsunuz Çünkü çekmiyorsunuz. Geçen sene küme düşme tehlikesi olan takımımı desteklemek için 1000 kişi gelmiştik, takımımıza alması gereken puanı aldırmıştık. Play offa gidememe korkusunu size yaşatmıştık.


8.Biz Akhisarspor olarak Akhisar’da oynanan Karşıyaka maçına gelen 250 bin Karşıyakalıya güvenlik sorunu yaşatmıyoruz da siz 240 biletli Akhisarspor seyircisinin güvenliğini mi düşünüyorsunuz.


9. Biz Akhisarspor taraftarları olarak yağmur-çamur demeden, gittiğimiz her deplasmanda takımını destekleyen, maruz kaldığımız çirkin saldırıları orada bırakan bir taraftar grubu iken alınan bu karar sonucu sorunlu bir taraftar grubu ilan ediliyoruz. Akhisarspor taraftarları olarak takımımızın Bank Asya’da oynadığımız ilk yılımızda küme düşme tehlikesi olan son maça kadar nasıl desteklediysek, hayal bile edemeyeceğimiz başarıları ile süper lig yolunda emin adımlarla ilerlediği bu sezonda yağmur, çamur, kar, tipi demeden her zaman her deplasman yanında olmaya çalışacağız. Akhisarspor olarak şuan Eğenin tek umuduyuz. Takımımızın bu zorlu son virajlarda bazı güçlerin oyunlarıyla yanında bulunamayacak olmamızın şehir olarak üzüntüsünü yaşıyoruz." 


 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber