Son üç yılda adından sıkça söz ettiren Akhisar İlçe Spor Kulübü, Manisa İl Birinciliği müsabakalarında büyük başarılar elde etti. Sezon boyunca, Ekim ayında başlayan ve 15 Mart'ta sona eren kupa ve madalya müsabakalarına katılan kulüp, sezonun tamamında şehri başarıyla temsil etti.

Kulüp bünyesinde yaklaşık 120 sporcuyla yer alan kız ve erkek sporcular, Midi, Küçük ve Yıldızlar kategorilerinde Akhisar'ı gururla temsil etti. Küçük Kızlar kategorisinde 25 takım arasında namağlup şekilde yarı finale yükselen kulüp, ligi il dördüncüsü olarak tamamladı.

Geçen yıl Manisa şampiyonu ve Ege Bölge şampiyonu olan Küçük Erkekler takımı, bu sezon da İl Birincisi olarak önemli bir başarıya imza attı. İl birinciliğini kazanmaları durumunda Türkiye Finallerine katılma hakkı elde eden takım, 5-12 Haziran tarihlerinde Türkiye Şampiyonası'nda Akhisar'ı temsil edecek.

Midi Kızlar kategorisinde de başarılı bir performans sergileyen kulüp, yarı finale kadar namağlup ilerleyerek ligi il dördüncüsü olarak tamamladı.

Midi Erkekler kategorisinde geçen yıl elde ettiği başarılara bu sezon da devam eden kulüp, ligi İl İkincisi olarak noktaladı. Takımın hedefi, gelecek sezon şampiyonluk ipini göğüslemek ve Türkiye Şampiyonası'na katılmak.

Yıldız Erkekler kategorisinde mücadele eden takım, yaşça büyük rakipleriyle mücadele ederek ligi İl üçüncüsü olarak tamamladı.

Sezonun genel değerlendirmesini yapan Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Voleybol Antrenörü Rıdvan Hacıoğlu, başarılı bir sezon geçirdiklerini belirtti. Küçük Kızlar ve Midi Kızlar kategorilerinde finallere kadar ilerlediklerini ve gelecek vadeden sporculara sahip olduklarını vurguladı. Hacıoğlu, gelecek sezon için yeni hazırlıklara başladıklarını ve Mini Voleybol'a yönelik çalışmaların başladığını da ifade etti.

Sporcuların sosyal medya üzerinden takip edilebileceğini belirten Hacıoğlu, geleceğin voleybolcularını aralarına beklediklerini dile getirdi.