Akhisarlı Taekwondocular Milli Kampta

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda elde ettiği 1 altın ve 1 gümüş madalya ile en başarılı federasyon olan Taekwondo Federasyonu,

Akhisarlı Taekwondocular Milli Kampta

 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda elde ettiği 1 altın ve 1 gümüş madalya ile en başarılı federasyon olan Taekwondo Federasyonu, gelecek yıllar için işini sıkı tutuyor. 

Futboldan sonra en çok lisanslı sporcuya sahip olan Taekwondo Federasyonu, 2020, 2024 ve 2028 Olimpiyat Oyunları için yoğun bir tempo içinde çalışıyor. Katıldığı tüm olimpiyat oyunlarından madalya ile ayrılan Taekwondo Federasyonu, uzun vadeli programlarla başarısını arttırmayı hedefliyor.

Taekwondo Federasyonu, bu doğrultuda yıldızlar ve gençler kategorilerinde gelişim kampları gerçekleştirerek geleceğin şampiyonlarını ortaya çıkarmayı amaçlıyor.

Bu doğrultuda 2016 yılında ilk olarak gençler gelişim kampı gerçekleştirildi. 14-28 Mart 2016 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen 2016 Taekwondo Gençler Gelişim Kampı’na Türkiye’nin 81 ilinden 315 yetenekli sporcu katıldı. 

15-17 yaş kategorisindeki sporcular, iki hafta boyunca 22 milli takım antrenörü gözetiminde teorik ve pratik derslerle becerilerini arttırma imkanı buldu. Kampta, Taekwondo Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin’in talimatı doğrultusunda, büyükler kategorisinde sporcuların yaptığı antrenmanların birebir aynısı geleceğin şampiyon adaylarına yaptırıldı.

ŞAHİN VE DÜŞMEZ’DEN ZİYARET

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, 2016 Taekwondo Gençler Gelişim Kampı’nı, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kulu Üyesi Ali Düşmez ile birlikte ziyaret etti. Şahin ve Düşmez, sporcularla yakından ilgilenirken, gelişim kampıyla ilgili son bilgileri aldılar.

Akhisar Belediyespor kulübü sporcusu ve antrenörü olimpiyatlara hazırlık kampına davet edildi. 

Akhisar Belediyespor kulübü milli sporcusu Nuray Olçay’da bu kampta davetli olarak çagırılırken Manisa ilimizden Akhisar Belediyespor Kulübü Antrenörü Hüseyin Yüksel’de milli takım antrenörü olarak kampta görevliydi.


Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber