Akhisar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası başkanı Emin Akarsu Akhisar’da yerel basınla Euppia Coffee’de bir araya geldi. 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala servis ücretlerini açıklayan Akarsu, Büyükşehir’in gerçekleşmesi muhtemel projeleri hakkında da bilgi verdi.

Akhisar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası başkanı Emin Akarsu:” 2023-2024 eğitim-öğretim sezonunun başlamasına çok az bir süre kala toplu taşıma, taksi ve okul servislerinin yeni yılda uygulayacağı fiyat tarifesini açıklamak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu fiyatlarda esnafımız uygulamaya geçtiği takdirde kamuoyunda tepkilerle karşılaşan esnaflarımız oluyor. Bu fiyatlar Manisa Ulaşım Daire Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin almış olduğu kararlar neticesinde belirlenmiştir. Her şeyden önce 2023-2024 eğitim-öğretim yılı hayırlı olsun, öğrencilerimize başarılar diliyorum. Allah öğretmenlerimizin yardımcıları olsun. Şoför esnaflarımıza da kazasız belasız bir yıl diliyorum.” Dedi.

“Akhisar’da trafik sıkıntılı noktaya gelmeye başladı”

“Akhisar’da artan trafik sorunu hakkında bilgi veren başkan Akarsu:” Akhisar’da trafik artık problem olmaya başladı. Odamıza da şoförlerimiz hakkında her gün şikayetler geliyor. Öncelikle bütün vatandaşlarımızı sağ duyulu olmaya, trafik kurallarına uymaya davet ediyorum. Yarın akşam yani 08.09.2023 tarihinde gerçekleştireceğimiz ‘Şoför eğitim semineri’ne tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Seminerimiz park içi sinema salonunda düzenlenecek. Son zamanlarda fazlasıyla trafik kazası yaşamaya başladık. Bu seminer umarım bunu azaltacaktır. Biz ilçelerde şarjlı, bisiklet ve motorsiklet gibi araçlar daha fazla olduğu için küçük taşıtlar da artan trafiğin başlıca problemlerinden biri. Emniyetimiz ve kolluk kuvvetlerimiz bu konuda ellerinden geleni yapıyor ama biz de vatandaşlar olarak emniyet güçlerimize yardımcı olmak zorundayız. Bizim esnaf odası olarak amacımız tüm halkımızın güvenle seyahat edebilmeleri. Bu konuda da bütün halkımıza konser alanında toplu seminer vermek istiyoruz.  Bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor. “

“Okulların açılması trafiği arttıracak”

“Okulların açılmasıyla birlikte hem bireysel hem de servis araçları aynı saatler içerisinde aynı yöne hareket edecek. Bu da belli saatlerde trafiği çok daha arttıracak. Takriben 150-200 adet servis aracımızın yollarda olmasını bekliyoruz. Şu anda devam eden sıkıntıya bu araçların eklenmesiyle birlikte doğacak problemler için şimdiden tüm vatandaşlarımızı sağ duyulu olmaya davet ediyoruz.”

“Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İle Yollar Hakkında Görüştük”

“Yollarla alakalı da sıkıntılarımız devam ediyor. En son 2 hafta önce Büyükşehir Belediyemizin genel sekreteri Aytaç Bey ile yapmış olduğumuz bir görüşmede 151 sokak İzmir yönüne doğru olan kapalı yolun açılmasıyla alakalı %99 çözüme ulaşacağız. En son bizlerden yazı istemiş Büyükşehir Belediye Başkanımız. Ben 1 yıldan beri yeni açılan kavşakla alakalı görüşmeler gerçekleştirdim.  Açılmış olan kavşakla ilgili yeni bir düzenleme beklemiyorum ama açılacak olan ring yolunda köprü talep ettik. Kavşakla alakalı da ihale yapıldığını duyduk. Oraya da bir kavşak yapılacağını düşünüyorum. İnşallah yakın zaman içerisinde müjdeli haberler alacağız. “

Eski Tren Garı Canlanacak

“En son yaptığımız görüşmelerde devlet demir yollarına ait olan bölgenin Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından değerlendirileceğini öğrendik. Bize orada koşu yolu, bisiklet yolu ve çay bahçeleri inşa edileceğini söylediler. Büyükşehir Belediyemizin Akhisar’a yapacağı projeleri can kulağıyla bekliyoruz”. Şeklinde sözlerini tamamladı.

Editör: Mustafa Özdemir