Has Parti; 'Hani Düğme Bizde Olacaktı'

Has Parti İlçe Teşkilatı Akhisar İlçe Teşkilatı, 553. Çağlak Festivali kapsamında Gölet Alanı’nda açtığı stantta basın açıklaması düzenledi.

Has Parti; 'Hani Düğme Bizde Olacaktı'

 

Has Parti İlçe Teşkilatı Akhisar İlçe Teşkilatı, 553. Çağlak Festivali kapsamında Gölet Alanı’nda açtığı stantta basın açıklaması düzenledi. 


Manisa İl Başkanı Sinan Güner, Kırkağaç İlçe Teşkilatı Başkanı Erdal Öyke, yönetim kurulu üyeleri ile partililerin katıldığı basın açıklamasını Akhisar İlçe Teşkilatı Başkanı Ali Dursun okudu. Hükümeti ağır bir dille eleştiren Dursun açıklamasında şu sözlere yer verdi:


“Bugün burada, bu basın toplantısını HAS Parti olarak, hükümetin karnesini açıklamak üzere düzenlemiş bulunuyoruz.


Gördüğünüz gibi AK Parti iktidarının kendi ifadeleriyle "Ustalık döneni" halkımız açısından ağır geçmektedir.

İnsanların alım gücü her geçen gün azalmakta, İnsanlar bu ekonomik darboğaz içinde bunaldıkça bunalmaktadır.

İktidar, maalesef milli gelirimiz bu kadardan şu kadara çıktı, dünyanın bilmem kaçıncı büyük ekonomisine sahibiz gibi sözlerle, sayılarla millete umut dağıtmakladır. Fakat bu sayılar vatandaşın karnını doyurmamaktadır. En sonunda Devletin Memuru isyan bayrağım açmış, geçen Çarşamba günü ülke çapında bir günlük işi bırakma eylemini gerçekleştirmişlerdir. Yapılacak zammın memura yansıması ortalama 60-70 TL olacaktır. Fakat Hükümet bunun mücadelesini 5 aydan beri sürdürmektedir. Ama aynı hükümet milletvekili maaşlarına ortalama 2-3 bin TL zam yaparken bir gün bile düşünmemişlerdir.


Ayrıca AK Parti hükümetinin, vaatlerinin arkasında durmadığının en güzel örneklerinden birisi de, Emniyet mensuplarının özlük haklarıyla ilgilidir. 9 yıldan beri, her yıl tekrar ettiği, Emniyet mensuplarının özlük hakları ve kademe ilerlemesi ile ilgili vaatlerini yerine getirmeyen AKP Hükümeti, son olarak, yapılacak bir kanun değişikliği ile Astsubaylarla beraber polise de özlük haklarının verileceğini söylemesine rağmen, şu an komisyonda görüşmeleri süren çalışmalardan anlaşıldığı üzere, bu haklar astsubaylara verilirken polisimiz kapsam dışı bırakılmaya çalışılmaktadır. Bu da, iktidarın Adalet anlayışı olsa gerek. Bu durumun bir an önce düzeltilmesini ve kurumlar arası ayrımcılık yapılmamasını, iktidardan adına uygun hareket etmesini bekliyoruz. İlerleyen günlerde de bu işin takipçisi olacağız.


AK Parti iktidarı 3 maymunları oynamaktadır Türkiye'de 13 Milyon insanın devlet yardımlarıyla ayakta durmasını görmezden gelip, bu kadar insanı niçin bu duruma düşürdüm diyeceğine "iktidarımızda bu kadar insana yardım yapılmaktadır" deyip övünmektedir


Türkiye'de bugün Bağ-Kur emeklisi, SSK emeklisi, sosyal güvenceden mahrum işçi, işsiz, muhtaç, güçsüz ve kimsesizlerden oluşan toplam 21 milyon insanın geliri asgari ücretin altındadır.


Türkiye de 10 yıl içinde dolar milyarderleri sayısının 5'ten 38'e çıkması da uygulanan politikaların kimlerin lehine olduğunu göstermesi bakımından anlamlıda yani AK Parti döneminde zengin daha zengin, fakir daha fakir olmuştur.


Ak Parti iktidarı da diğer iktidarlardan farklı olmadığını göstermiş, fakirden alıp zengine verme sisteminde herhangi bir değişiklik yapmamıştır.


İktidarları boyunca toplam 620 milyar TL rantiyeye yapılan ödemeye karşılık yalnızca 55 milyar TL sosyal harcamalara ( her türlü gıda, kömür, öğrenci harçlıkları ve diğer yardımları) ayrılmıştır. Verilen teşvik kredileri de genellikle parti yandaşlarına verilmektedir.


Esnaf ve işletmeler bankalara mecbur hale getirilmiştir. Akhisar' da güçlü dediğimiz işletmelere bakıyorsun bir günde el değiştirmiş.


Bir başka tehlikeli gelişmede yabancılara arazi satışları ile ilgilidir.  AK Parti hükümeti ileride çok tehlikeli durumlara yol açabilecek, yabancılara toprak satışı ile ilgili kanunu değiştirerek yabancıların daha çok toprak almasının önünü açmıştır. Sayın Başbakan bu arazi satışlarına karşı olanlara, yine Kasımpaşa ağzı ile konuşarak "Ne olmuş yani arkalarına alıp götürecekler değil ya" diyerek tarih konusunda ne kadar basiret sahibi olduğunu göstermişlerdir. Doğrucudur, adamlar arkasına alıp götürecek değiller. Zaten götürmek için almıyorlar. Sayın Başbakanın anlayamadığı veya anlamak istemediği nokta burasıdır. Büyük Orta doğu projelerini adım adım Uyguluyorlar. Filistin nasıl elden çıktı dönüp tarihe bir baksınlar.


Bir diğer konuda Füze kalkanı ile olan gelişmelerdir. Parti olarak karşı çıkmamıza rağmen yine Sayın Başbakanın o günkü tepkileri azaltma adına Füze kalkanının düğmesi bizde olacak açıklamasının üzerinden uzun bir zaman geçmemiştir. Geçen gün basına yansıyan haberlerden ABD Başkanı Obama Radar sisteminin düğmesinin Avrupa'daki NATO'ya devredilmesini istemiştir. Hani düğme bizde olacaktı.


Dış ilişkiler konusunda da maalesef durumlar iyi değildir. Dün kanka olduğumuz Suriye ile bugün savaşın eşiğine gelmişizdir. İran’la dostane olan ilişkiler Füze kalkanı projesiyle birden bire gerilmiştir. Şimdi siz, etrafınızda dost ülke görüyor musunuz? AK Parti iktidarının izlediği yanlış dış politikalar yüzünden hepsi bize düşman olmuşlardır.


Sonuç olarak Hükümetin karnesi hemen hemen her alanda başarısızlıklarla doludur. Bu karneyle sınıf geçmeleri mümkün değildir. Dolayısıyla sınıfta kalmışlardır. Ancak millet bugüne kadar kendine bir alternatif bulamadığı için bugüne kadar bu iktidarın yükünü çekmişti. Ama hiç kimse vazgeçilmez değildir. Artık Misyonuyla, vizyonuyla, projeleriyle Türkiye'ye umut ışığı olacak HAS Parti vardır. Çünkü ne iktidarın ne de muhalefetin artık söyleyecek sözü kalmamıştır.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber