Bülent Arınç, Süper Lig'in Yeni Takımı Akhisar'ı Tebrik Etti

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bank Asya 1. Lig'i şampiyon olarak tamamlayan ve Spor Toto Süper Lig'e yükselme başarısı gösteren Akhisar Belediyespor'u Yılmaz Atabarut Tesisleri'nde ziyaret ederek tebrik etti.

Bülent Arınç, Süper Lig'in Yeni Takımı Akhisar'ı Tebrik Etti

 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bank Asya 1. Lig'i şampiyon olarak tamamlayan ve Spor Toto Süper Lig'e yükselme başarısı gösteren Akhisar Belediyespor'u Yılmaz Atabarut Tesisleri'nde ziyaret ederek tebrik etti. 


Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Akhisar Belediyespor Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Eryüksel, Manisa Milletvekilleri Uğur Aydemir, Recai Berber ve Selçuk Özdağ'ın da katıldığı ziyaret sırasında konuşan Arınç, Akhisar'ın büyük bir başarı yakaladığını ve bu başarısının tüm ülkeye örnek olduğunu vurguladı. 


Akhisar'ın başarısı ile gurur duyduğunu kaydeden Arınç yaptığı açıklamada, "Akhisar Belediyespor'u bir takım olarak başarısını tebrik etmek istedim. Çaykur Rizespor ile yapılan müsabakada da Belediye Başkanımız Salih Hızlı'yı aramıştım ancak heyecandan ve sevinçten konuşamamıştık. Daha sonra hakikaten büyük bir başarı ile Süper Lig'e çıkan bir takım olarak Akhisar göğsümüzü kabartı. Bu gururumuzu da basın aracılığı ile de paylaştım. Gerçekten bazen fırsat buldukça takımın maçlarına katılmaya çalıştım, başarılarını duydukça da seviniyordum, ancak Süper Lig'e çıkmak çok büyük bir hedefti, bunu başarabilir miyiz diye de kendi kendime düşünüyordum. Ama üst üste gelen başarılar istikrarlı görüş, galibiyetler takımın kenetlenmesi, takımla Akhisar'ımızın ve belediyemizin gönül gönüle kol kola girmesi böyle bir başarının kaçınılmaz olduğunu gösterdi. Yani bir ilçe takımının bu imkanlar içerisinde böyle büyük bir başarıyı yakalamış olması çok takdir edilecek bir davranıştır. Bunda payı olan herkese şükran borcumuz vardır. Şüphesiz büyük destek Belediye Başkanımızındır, kulüp başkanımız Hüseyin Eryüksel'indir ve teknik direktörü, futbolcularıyla ve vefakar taraftarları ile maçlarına gidemese bile gönlünde Akhisar Belediyespor'u yaşatan Akhisarlı kardeşlerimize ve inanın bütün Manisa ile bu başarıdan büyük bir mutluluk duydu. Çünkü Akhisar Belediyespor sadece Akhisar'ı temsil etmekle kalmayacak Manisa'yı, İzmir'i ve bütün Ege bölgesini temsil edecektir. ve Süper Lig'de 18 takımın olduğunu düşünürsek, bu 18 takımdan birisi Akhisar Belediyespor olacak böylesine bir muhteşem başarıyı hepimiz alkışlıyoruz. Geçtiğimiz Perşembe günü yapılan törenleri biliyoruz, arkadaşlarımızdan da katılanlar oldu. Ben hafta içi olma münasebetiyle gelememiştim. Bugün biraz gecikmelide olsa Akhisar Belediyespor'u bütün gönlümüzle yerinde tebrik etmek için geldim. Biraz sonra tekrar Manisa'ya döneceğim, malum programlarımız var" dedi. 


Akhisar'a yeni bir stat yapılması konusunu daha önce Belediye Meclisi salonunda imzalanan protokol ile start verdiklerini hatırlatan Arınç, "Maketlerden de görüleceği üzerine Akhisar'a mükemmel bir stat yapılacak. Belediyemiz bununla ilgili olarak düğmeye bastı, bizde her türlü desteği vereceğiz, ama neresinden bakarsak bakalım bu stadın herhalde en erken 1 buçuk içerisinde inşallah bir yıl içerisinde şüphesiz stadımızda maçlarımız oynanacaktır. Akhisar'da stadımız kullanılamayacak durumda ise oynanması gereken yerde oynanacaktır. Ben bir Beşiktaşlı olarak geçenlerde Beşiktaş yeni yönetim kurulu kabul ettim, İnönü stadı yenileme işlemi onayladı, bu yenileme süresince Telekom Arena stadında oynamak istiyor. Bu da mümkün, yani İstanbul'un en büyük stadında bunu bir ihtiyaç olarak görüyoruz. Ama en kısa zamanda Akhisar'ın kendi şehrinde ve stadında bu maçları oynaması amacımızdır. Bu geçici süreci kulüple beraber görüşerek en kısa sürede sağlayacağız. Tabii ki çok zorlu bir dönem olacak Play-Off devam edecek mi kalkacak mı, eski sisteme mi dönülecek, bunları federasyon belirler. Bizim işimiz sadece kazanmak ve takım içindeki uyumu ahengi sürekli hale getirmek, şöhretlerden kurulu bir takım başarıyı sağlayamıyor. Yani herkes kendi alanında çok başarılı olabilir, ama mükemmel bir uyum hali içerisinde ve amatör ruhlu oynamak, yani takım içindeki arkadaşlık durumunu da bozmamak gerekiyor. Bence Akhisar'ı başarıya götüren ve bu noktaya getiren bu sürecin devam etmesi başarıyı getirmiştir. Süper Lig'e çıkmak bir başarıdır, orada kalmak kalıcı olmak çok daha büyük başarıdır. Bence ilk 10'u hedefleyerek bunun dışına çıkmadan inşallah Akhisar'ın Süper Lig'de kalıcı olması lazım. Bizler bu başarıyı gösteren hocayla ve futbolcuyla vefalı olmamız gerekiyor. Bunu niçin söylüyorum, geçmiş Manisaspor tecrübesinden edindiğim izlenimler ile söylüyorum. Geçmişte biz nasıl olsa başarı gösterdik, teknik direktörü değiştirdik, oyuncuları değiştirelim hevesleri bizleri çok zor durumlara düşürdü. Yani geçmişi yaşayan bir arkadaşınız olarak olmak çok daha faydalı olacaktır" diye konuştu.

 

HABER MERKEZİ

 


Bülent Arınç, Süper Lig'in Yeni Takımı Akhisar'ı... ile akhisarpress.com

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber