Aydemir'den Stat ve Mülteci Kampı Açıklaması

AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, hafta sonu çalışmaları kapsamında Akhisar Nuri Giyik Sanayi sitesinde bir takım ziyaretlerde bulundu.

Aydemir'den Stat ve Mülteci Kampı Açıklaması

 AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, hafta sonu çalışmaları kapsamında Akhisar Nuri Giyik Sanayi sitesinde bir takım ziyaretlerde bulundu.

Geçtiğimiz Perşembe günü Sanayi Sitesinde yaklaşık 2500 kişiye Şehitler ruhuna yemekli hayır düzenleyen Marangoz esnaflarını özel olarak ziyarette bulunan Aydemir, bu hayrın düzenlenmesinde emeği geçen marangoz esnaflarında teşekkür etti.

Kendisinin meclis çalışmaları sebebiyle katılamadığını ifade eden Aydemir; “Bu hayrın düzenlenmesinde emeği geçenlere özellikle teşekkür ediyorum. Ülke olarak bu günlerde birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan zamanlar yaşıyoruz.” Dedi.

Burada kendisine yöneltilen soruları da yanıtlayan Aydemir, 19 Kasım 2015 tarihinde kalp krizi sonucu vefat eden Marangozlar Odası başkanı Recep Akkaya’nın marangozlar ve mobilyacılar için planladığı projenin şuan ki mevcut yönetim tarafından devam ettirilmesi gerektiğini vurguladı. Bu konuda esnafların birlik ve beraberlik halinde hareket etmesi gerektiğini söyleyen Aydemir, kendisine düşen her konuda destek olacağı sözünü verdi.

STAT KONUSUNDA EN ZORU BAŞARDIK

Akhisar Stadı konusundaki sorulara da yanıt veren Aydemir, stadın şuanda yüklenici firmayla anlaşmanın feshedildiğini ve yeniden ihaleye çıkarılarak en kısa sürede bitirilmesinin planlandığını ifade etti. Bu konudaki spekülasyonlardan da rahatsızlığını dile getiren Aydemir; “Biz bu konuda en başından beri üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştık. Gençlik ve Spor Bakanlığından eski stadın yerini Akhisar Belediyesine kazandırdık. Burası Akhisarlı vatandaşlarımıza kalacak, başka bir yere değil. Zoru başardık, sonraki süreçte ise belediyemiz ve firmalar arasında yapılan ihaleler kanunlar neticesinde süreç ilerledi. Firma ile yaşanan sorunlar nedeniyle fesih yapıldı, ancak firma halen konuyu mahkemeye taşıyor. Belediyemiz tekrardan ihaleye çıkarak stat kaldığı yerden devam edecek.” Dedi.

GELECEK VEYA GELMEYECEK DİYEMEM

Son günlerde Suriyeli mültecilerin Akhisar Sigara Fabrikasında kamp kurulması iddialarını da yanıtlayan Aydemir; “Avrupa ile bir anlaşma yapıldı, bu anlaşma ile gelen Suriyeli mülteciler ülkenin bir takım yerlerine İç İşleri Bakanlığımıza bağlı Göç İdaresi yönetiminde belirli noktalara yerleştirilecek. Akhisar bu konuda isminin geçmesi, Manisa Kızılay başkanının bir açıklaması olmuş, buda basında yer aldı. Kesin olarak Akhisar’da mülteci kampı yapılacak veya yapılmayan diye bir durum yok. Şuanda Sigara fabrikasının bulunduğu yerler satışa çıkarılmış durumda bu şekilde olan yere kamp yapılması mümkün gözükmüyor. Eğer burası belirlenirse kapımız açık Akhisarlı vatandaşlarımızın istemediği konusunda birçok iddialar çıkardılar. Bizler misafirperver bir milletiz, mağdur durumda kalan kardeşlerimize her zaman yardım ettik ve etmeye devam edeceğiz.” Dedi.


Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2016, 02:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
deniz
deniz - 5 yıl Önce

stat tabiiki önemli olabilir ama ondan daha önemli olan şehrin içinden geçen istanbul yolunun dışarı alınması ve şehiriçi trafik sorunlarıdır.

Bfcnl
Bfcnl - 5 yıl Önce

Gelirse uğur aydemir ve akparti için kötü olur söyleyim bi stadı yapamadılar ama suriyelilrin geleceği netleşsin 1 ayda çiçek gibi yaparlar orayı

Yok
Yok - 5 yıl Önce

İstemiyoruz mülteci tamam savaş kötü birşey bu zamana kadar yardım yapıldı onlar için zor durum .en iyisi sınıra yakın yerlere kamplara gitmesi daha uygun...

Harun
Harun - 5 yıl Önce

hep kuru laflar boş sözler ne stad ne tren yolu hiçbiri bitmedi ama birilerine yalakalık için suriyeliler kabul edilir. biz boş sözler istemiyoruz hizmet istiyoruz. 2019 siz akpliler için çok hüsran olacak

Hulki
Hulki - 5 yıl Önce

misafirperver olanlar evlerine alsınlar.

bydecan
bydecan - 5 yıl Önce

bugün tekel arazisinde iş makineleri çalışmaya başladı. alanı düzleştirmeye başladılar. ama nedendir mülki ve idari amirler biliyordur herhalde.

anladığım
anladığım - 5 yıl Önce

benim anladığım hem stat bitmeyecek hem de mülteci kampı olacak. laf salatası içinde söylenen bu.

Alpert AKTAR
Alpert AKTAR - 5 yıl Önce

buğüne kadar açılıma vermiş olduğunuz destekten dolayı memnun munuz. rabbim açılımı destekleyenlerede aynı evlat açılarını onlarada tattırsın.akhisar için ne yaptın vekil.suriyelileride al başına çal.veya akp kardeşlerinin evlerine dağıt.


SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber