Akhisarlı berberlerden Suriyeli isyanı!

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu Akhisar Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odasını ziyaret ederek oda başkanı Zekeriya Açıkgöz ve yönetim kurulu ile bir araya geldi.

Akhisarlı berberlerden Suriyeli isyanı!

Milletvekili Bakırlıoğlu’na berber ve kuaför esnafının sorunlarını aktaran oda başkanı Zekeriya Açıkgöz fiyat düşürerek haksız rekabet yaratılmasının mesleklerini zor durumda bıraktığından, yüksek tutardaki masrafları nedeniyle oda olarak haksız rekabet davası açamadıklarından bahsetti.

BERBERLERİN SURİYELİ İSYANI!

Kayıt dışı çalışan Suriyeli berberlerin yarattığı sıkıntılardan da bahseden oda başkan Açıkgöz, sorunların çözümü için destek istedi.

Burada açıklamalarda bulunan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, berber esnafının sorunları diğer esnaf ve sanatkarların sorunlarından farklı olmadığını belirterek, CHP olarak bunları sık sık Meclis kürsüsünden dile getiriyoruz.

Kayıt dışı çalışan Suriyeli esnafın yarattığı haksız rekabet bir taraftan fiyatları düşürürken, diğer taraftan vergi ve prim yükü altında ezilen ve artık geçimini sağlayamayan esnafın dükkanını kapatmasına neden olmaktadır. Bu sorun artık sadece ekonomik değil yaşamsaldır.

Toplumsal ve iktisadı hayatın en önemli unsuru olan esnafın sorunlarının çözümü ortak akıl ve partiler üstü bir politikayla el birliği ile çözülmelidir, ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Asgari vatandaş
Asgari vatandaş - 1 yıl Önce

Geçsinler bunları saç sakal 40lira para alıyorlar. Akhisar gibi bir yerde hemde bide isyan ediyorlar. İyi oluyor

Çiftçi köylü
Çiftçi köylü - 1 yıl Önce

Saç sakala 40 lira isterler. çırağa 30 lira haftalık verirler. Günde 20 traş yapıyorsa 2veya 3 traş gösterirler faturada bide isyan ederler öğrenmişler hep bana rab bana.

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Merak ettiğim suriyeli diceklerine fiyatları düşürsünler 40 traş mı olur jiletin sabunun malşyeti nekadar herkes alışmış birilerine suç atarak zeytin yağı gibi üste cıkmayı iyi biliyolar büğüne kadar dernekler ne işe yaradıdıki bu saatem sonra işe yarıcaklar herkes elini vicdanına koysım sağın solun gazına gereke yok hem akhisara kaçtane suriyeli berner dükman açmış sormak lazım oda başkanına

Hakkıtetik.tetik.mermer.
Hakkıtetik.tetik.mermer. - 1 yıl Önce

Parklar.suriyeli.dolu.çocuklarımızı.nerde.eylendirecegiz.20.yaşlarındaki.suriyeliler.çökmüş

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber