Saruhanlı İlçesi'nde yaşanan üzücü bir olayın detayları açıklanıyor. Daha önce iki eşini de öldürmekten hüküm giymiş ve Covid-19 tedbirleri nedeniyle tahliye edildikten sonra dini nikahlı yaşadığı üçüncü eşi de öldürdüğü öne sürülen zanlı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ediliyor.

31 Aralık 2022 tarihinde Saruhanlı ilçesinde yaşanan olayda, dini nikahlı olarak birlikte yaşadığı eşi Mutlu Menekşe'yi öldürdüğü iddia edilen 58 yaşındaki Necati Akpınar hakkında Saruhanlı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, Manisa 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Otopsi Raporu Olayın ardından yapılan otopsi raporuna göre, kurbanın sırt ve bacak bölgesinde yanıklar, vücudun çeşitli yerlerinde darbe, yaralanma ve fiziksel saldırının neden olduğu travmalar, omur kırığı, yaygın yumuşak doku travması, doku içi kanama, akciğer ve böbrek enfeksiyonu gibi tıbbi bulgular tespit edildi. Otopsi raporu, kurbanın vücudunda yaygın yanıkların, darp izlerinin ve omur kırığına bağlı yaralanmaların olduğunu belirtiyor.

İddianameye göre Saruhanlı Cumhuriyet Savcısı, şüpheli Necati Akpınar'ın, Mutlu Menekşe'ye fiziksel şiddet uygulayarak vefatına neden olduğunu iddia ediyor. İddianamede, Necati Akpınar'ın öldürdüğü kadına eziyet çektirerek kasten öldürme suçunu işlediği ileri sürülüyor.

Önceki Cinayetler Bu olayın daha da çarpıcı kılan bir başka yönü, zanlının daha önce iki farklı eşini de öldürmüş olması. Necati Akpınar'ın önceki iki eşi, farklı yıllarda ve farklı yöntemlerle öldürüldü. İlk eşi Emine Akpınar'ı 1983 yılında bıçaklayarak öldürdüğü, ikinci eşi Fatma Akpınar'ı ise 2003 yılında ütü ile öldürdüğü ortaya çıktı. Zanlının bu iki cinayet nedeniyle daha önce cezaevinde bulunduğu ve Covid-19 tedbirleri kapsamında tahliye edildiği de belirtiliyor.

Saruhanlı ilçesinde yaşanan bu üzücü olay, hem şüpheli geçmişi hem de son cinayetin vahameti nedeniyle büyük yankı uyandırmış durumda. İddianamenin kabul edilmesiyle birlikte, davanın mahkeme süreci başlayacak ve suçlamaların mahkeme tarafından inceleneceği bir döneme girilecek.