Sanat Atölyeleri 7. Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Akhisar Belediyesi önderliğinde Halk Eğitim Merkezinin destekleri ile 7 yıldır hizmet veren Sanat Atölyeleri açılış kokteyli ile yeni eğitim ve öğretim yılına başladı.

Sanat Atölyeleri 7. Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Akhisar Belediyesi önderliğinde Halk Eğitim Merkezinin destekleri ile 7 yıldır hizmet veren Sanat Atölyeleri açılış kokteyli ile yeni eğitim ve öğretim yılına başladı. Sanat Atölyeleri 2017-2018 eğitim ve öğretim yılına 10 branş ile hizmet verecek. 

Akhisar Belediyesi Sanat Galerisinde düzenlenen kokteyl programı ile yeni eğitim ve öğretim yılının tanıtımı yapılan Sanat Atölyelerinin 2017-2018 eğitim döneminde; çocuk ve gençler için; karikatür ve resim kursları, yetişkinler için; ahşap boyama, çini işleme, karakalem ve yağlı boya resim, geleneksel Türk motifleri keçe ve deri işleme, ahşap oyuncak yapımı ve fotoğrafçılık gibi birçok branşta eğitim verileceği bildirildi.

Akhisar Belediyesi Sanat Atölyesi Sorumlusu Umut Ak, “2010 yılında karikatür atölyesinin kurulmasıyla faaliyetlerine başlayan sanat atölyeleri, Akhisar Halk Eğitim Müdürlüğünün desteğiyle 2017 yılında 10 branşa ulaşmıştır. Ortalama her yıl 500 den fazla sanatseveri kurslarında misafir eden sanat atölyeleri, her yaştan katılımla büyümeye devam etmektedir.

Akhisar Belediyesi Sanat Atölyeleri olarak, Akhisar Halk Eğitim Müdürlüğümüzün desteğiyle 2016-2017 eğitim yılında 14 farklı branşta 500’e yakın kursiyere eğitim imkânı sağladık. Sanat atölyeleri desteğiyle, derneklerimize çalışma alanları tahsis ederek eğitim gören vatandaşlarımıza ulaşmayı hedefledik. Geçen eğitim döneminde 8 derneğimiz belediyemizin bina ve tesislerinden faydalanmışlardır. Fuaye sergi salonumuzda geçen eğitim döneminde halk eğitim müdürlüğümüzün ve kişisel çalışmalar yapan sanatçılarımızın 25 sergisine ev sahipliği yaptık.

2017-2018 eğitim döneminde; çocuk ve gençlerimiz için; karikatür ve resim kurslarımız, yetişkinlerimiz için; ahşap boyama, çini işleme, karakalem ve yağlı boya resim, geleneksel türk motifleri keçe ve deri işleme, ahşap oyuncak yapımı, fotoğrafçılık gibi birçok branşta eğitim vermektedir.

Akhisar Belediyesi Sanat Atölyeleri kurs hizmetlerinin yanında, sanat galerisiyle bireysel çalışmalarda bulunan sanatseverlere eserlerini sergileme desteği de sunacaktır. Okullarımızda, Akhisar şehir müzesinde açılan sergilerimize fikir ve malzeme desteği de sağlanmaya devam edecektir. Bugün 2017-2018 eğitim yılının çalışmalarına başlamanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kültür ve Sanat faaliyetleri başlığı adı altında sanat atölyelerinin yeni bir başlangıcı için bir araya geldiklerini ifade eden Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, sanat atölyelerinin faaliyetlerinin önemsediklerini ve aynı zamanda belediye faaliyetleri açısından da değer verdiklerini belirterek, “Burada yapılan etkinlikten büyük bir gurur duyuyoruz ve bunu sürekli tekrar ediyoruz. Burada sanat ve kültür faaliyetlerinin sadece sizlerin yapmış olduğu işlerle sınırlı kalmadığını biliyorsunuz çünkü aynı zaman şehre de bir dinamizm katıyor. Sanat atölyemiz şehrin mimarisine kadar bir çok etkisi vardır. Burada yapılan işin kalitesini arttırmak adına da çalışmalar yapıyoruz. Buradaki sanatsal faaliyetlerimizi daha sonra akademik olarak konservatuarlar ve diğer çalışmalara dönüşmesini bekliyoruz” dedi.
  YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber