Kadın Meclisinden Teşekkür

Akhisar Şehit Necdi Şentürk Park’ı içeresinde düzenlenen yöresel ürünlerin satıldığı festivalde bulunan Akhisar Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin “Beni öldüresiye sevme sloganıyla açtıkları stant ziyaretçi akınına uğradı.

Kadın Meclisinden Teşekkür
Akhisar Şehit Necdi Şentürk Park’ı içeresinde düzenlenen yöresel ürünlerin satıldığı festivalde bulunan Akhisar Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin “Beni öldüresiye sevme sloganıyla açtıkları stant ziyaretçi akınına uğradı. 

Kadın Meclisini Başkanı Pınar Güney açıklamasında standı açma sebeplerinden birincisi Akhisar Kadın Meclisi olarak 2016 yılı boyunca kullanacağımız bu slogan ile Akhisar a bir sığınma evi ya da kadın konuk evi ihtiyacına dikkat çekmek istiyoruz.

Sokak ortasında eşleri tarafından infaz edilen kadınlar görmek istemiyoruz bu içler acısı durum gerekli bütün kurum ve siyasilerin sorumluluğundadır. Belediye meclisine sunduğumuz dilekçe ile 2yıl içinde ki taciz tehtid ve tedbir davalarının tümünü istatistiki olarak ayrıntılanırdık bunun sonucu olarak ortaya çıkan kadın sığınma evini Akhisar kadını adına talep ediyoruz.

Eşlerini infaz edip adına sevgi diyebilen ve hukuk önünde sevgi indirimi almaları için bütün davalarda gönüllü avukat arkadaşlarımız davalara müdahil olup kadın meclisi olarak baskı unsuru oluşturmak istiyoruz. Festival boyunca kadın cinayetlerini durdurmak ve dikkat çekmek amacıyla farkındalık oluşturma çabası çok başarı gösterdi. Bütün destekçilerimize ziyaretçilerimize şahsım ve yönetim kurulum adına bu mücadeleyi kararlılıkla sürdürme gayretimiz devam edecektir. Bizleri ölesiye sevebilirsiniz ama öldüresiye sevmeyin diyoruz. Erkeklerin sevgisi her gün 3 kadın öldürüyor buna son veren gelin el verin bizler olalım. Diyoruz.

Ayrıca biz kadın meclisi olarak baktık ki hiçte yalnız değilmişiz 9 kişilik bir bayan gücüyle binlerce kişiye ulaşan güç kitlesi oluşturmaya başardık Yağmur, soğuk demeden ziyarette bulunup destek olmaları başta ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımı çok mutlu etti.

Standımıza Akhisar ‘da ki Sivil Toplum Örgütü Başkanları, Dernekler, Daire Müdürleri,  Oda Başkanları, Siyasi Parti Başkanları ve Kadın Kolları, Meclis Üyeleri, Basın mensubu arkadaşlarımıza çok sayıda Akhisar halkı ve bizleri destekleyen dostlarımıza teşekkür ediyoruz dedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2016, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber