Akhisar Lokantacılar, Köfteciler, Tatlıcılar Odası Başkanı ve TESK (Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu) Kadın Esnaf Kurulu Üyesi Pınar Gören, 8 Mart Dünya Kadınlar gününde Oda Lokalinde yaklaşık 150 kadın esnafa girişimcilik belgesi ve hediyeler takdim ederek kadınlar gününü kutladı.

Oda başkanı Gören, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Akhisar Lokantacılar Esnaf Odası Lokali'nde düzenlenen etkinlikte, yaklaşık 150 kadın esnafa girişimcilik belgesi ve hediyeler verdi. Gören, yaptığı açıklamada, Akhisar'da kadın istihdamını artırmak için her yıl düzenledikleri etkinliğin bu yıl da büyük ilgi gördüğünü belirtti. Etkinliğin, kadın esnafın bir araya gelmesi ve birlikte daha güçlü olmaları adına önemli olduğunu vurgulayan Gören, "Akhisar’ın güçlü kadınları, Akhisar’ın çalışkan kadınları şehrin ekonomisine, sosyal hayatına ve bereketine doğrudan katkı sağlayan bütün hanımlar burada. Bu gün sizlerle bir arada olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum." dedi.

Gören, kadınların her geçen gün iş dünyasında daha fazla yer almalarının kendisini mutlu ettiğini belirterek, "Bu gün buradaki kadınlar, belki geleceğin kadın vekilleri, belki kadın belediye başkanları olacak. Bu gün burada önümüzdeki dönemin belki kadın vekilleri, belki kadın belediye başkanları, yada Akhisar’ın yerel yönetimini bu dönemde kalplerine girerek, yada kalplerini kırarak kazanacak hanımefendiler. Sizlerin kalplerini kazanacak ve siyaset üretecek yerler erkeklerin bulunduğu ortamlar değil, tamamen kendileri olacaklar. Kadın, kadının desteği olsun çünkü kraliçeler taçlarını birlikte düzeltirler, onu yere çekmezler. Bir birine destek veren, bu şehre emek veren tüm hanımefendilerle çok güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum. Ayaklarınıza sağlık, 8 Mart Dünya Kadınlar gününüz kutlu olsun. Bu güzel kentte üretmeye, yaşamaya, büyümeye ve değişmeye devam edeceğiz." dedi.

Gören, etkinlik kapsamında kadın esnafa girişimcilik belgesi ve özel olarak hazırlanan el yapımı fincanlarla bir kahvenin 40 yıl hatırı olduğunu belirterek, "Depremde, depremin kurtarıcı kadınları, hemşire ve doktorlar, sahada canla başla çalışan kadınlar vardı. Deprem yardımlarını organize edenlerin başında kadınlar geliyordu. Kadınlar sosyal bir olayın içine girdiğinde mutlaka başarıya ulaşıyor. Başarılı olan tüm kadınların önüne konan engelleri aştığını görüyoruz. Göreve geldiğimizden beri odadaki kadın üye sayımızı yüzde 40 artırdık. Aynı zamanda TESK’de görev alan kadın esnaf kurulunda görev alan tek kadın başkanlardan biriyim Ege bölgesinde. 8 Mart Kadınlar Gününüz kutlu olsun. 150 kadın esnafımızla buluştuk. Girişimcilik Belgesi ve hediye takdim ettik." dedi.