YKS sınavı öncesi Valilikten önemli uyarı!

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Manisa’da ve ilçelerde hafta sonu yapılacak olan YKS sınavı öncesi Manisa Valiliği’nden yapılan açıklamada sınava girilecek, okulların çevresinde gürültü yapılmaması konusunda uyarı geldi. 

YKS sınavı öncesi Valilikten önemli uyarı!

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Manisa’da ve ilçelerde hafta sonu yapılacak olan YKS sınavı öncesi Manisa Valiliği’nden yapılan açıklamada sınava girilecek, okulların çevresinde gürültü yapılmaması konusunda uyarı geldi. 

Yapılan açıklamada; 

“Tüm Türkiye’de olduğu gibi Manisa il ve ilçelerinde de 18 Haziran 2022 tarihinde 2022-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) saat 10.15’te başlayacak ve sınav 165 dakika sürecektir. 19 Haziran 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) saat 10.15’te başlayacak ve sınav 180 dakika sürecektir.  2022-YKS  3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) saat 15.45’te başlayacak ve sınav 120 dakika sürecektir.

İlimizde sınava girecek tüm öğrencilerin sınav esnasında motivasyonunu bozacak gürültüyü engellemek büyük önem arz etmektedir.  Sınavların gerçekleştirileceği okulların çevresinde olan inşaat faaliyetleri, düğün salonları, pazar yerleri, seyyar satıcılar,  araç egzoz sesleri, klakson sesleri, eğlence mekânlarının sınav saatlerinde gürültü oluşturmaması gerekmektedir. Sınava girecek adayların dikkatlerini dağıtacak her türlü faaliyetlerin önüne geçmek ve sessizlik oluşturmak öğrencilerimizin motivasyonu ve başarı oranı için büyük önem arz etmektedir.

Çevresel gürültüye maruz kalınması sonucu öğrencilerin huzur ve sükununun, beden ve ruh sağlığının bozulmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir.

İlgili kurumlar tarafından “Kabahatler Kanunu” ve “Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği” kapsamında gürültü denetimi gerçekleştirilecektir. Uymayanlar hakkında idari işlem başlatılacaktır. Kamuoyuna saygıyla sunulur.” Denildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber