Staj İşletmeleri İle Bir Araya Geldiler

Akhisar Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; İşletmelerde Beceri Eğitimi dersini, öğrencilerin Akhisar’daki işletmelerde staj yapmalarını sağlayarak iş hayatına hazırlıyor.

Staj İşletmeleri İle Bir Araya Geldiler

 Akhisar Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; İşletmelerde Beceri Eğitimi dersini, öğrencilerin Akhisar’daki işletmelerde staj yapmalarını sağlayarak iş hayatına hazırlıyor. 

Okul müdürü Nazan Bahar amaçlarının staj yapan öğrencilere yardımcı olarak, onların sorunlarını görüşmek, işletme sahipleriyle görüş alışverişinde bulunmak; iletişim ve etkileşimi güçlendirmek olduğunu ifada etti.

Bahar, ayrıca okulun tanıtımını yapmak için Akhisarlı işletmeler ile Çocuk Gelişimi, Grafik Fotoğrafçılık, Giyim Üretim Teknolojisi, El Sanatları ve Yiyecek İçecek Hizmetleri bölümü öğrencilerinin düzenlemiş olduğu akşam yemeği organize ettiklerini belirtti.

Okul Müdürü Nazan Bahar, davetlerine katılan bütün işletme sahiplerine teşekkür ederek, “öğrencilerin nasıl bir mekanda eğitim-öğretim gördüğünü” ve onların varsa sorunlarını birlikte istişare ettiklerini söyledi. 

2014-2015 eğitim ve öğretim yılının sloganı:

Bahar; “Sağlıklı bir kız çocuğu demek, sağlıklı bir anne demek; sağlıklı bir anne demek, sağlıklı bir aile demek; sağlıklı bir aile demek, sağlıklı bir toplum demek” olarak belirlendi.

Bizler sağlıklı bir nesli 9.sınıftan 12.sınıfa kadar burada eğitiyoruz. Ancak siz işletme sahipleri 12.sınıfta bu rolü bizimle paylaşıyorsunuz. Hatta bizden daha önemli görevler üstleniyorsunuz. Bu nedenle size ve bize önemli sorumluluklar düşüyor. Bu çocuklarımızı hayata en iyi şekilde bizler el ele vererek hazırlayacağız; çünkü bizim için her öğrenci bir denizyıldızı misalidir. Hayata kazandırdığımız her çocuk bizim gözbebeğimizdir.

Bütün bu duygu ve düşüncelerden sonra katılımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür eder iyi akşamlar dilerim” dedi.

İşletme sahipleri de bu tür birlikteliklerin bilgi alışverişini kolaylaştırdığını ayrıca sevgiyi ve muhabbeti artırdığını ifade ederek bu toplantıların devamını okul müdiresinden istirham etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2015, 02:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber