Okul Soğuk, 400 Öğrenci Okula Gitmedi..

Akhisar Atatürk 100. Yıl İlk öğretim Okulu öğrencileri yeni yapılan okularında henüz ısınma sorunu çözülemediği için aileleri tarafından bugün okula gönderilmedi.

Okul Soğuk, 400 Öğrenci Okula Gitmedi..

Akhisar Atatürk 100. Yıl  İlk öğretim Okulu öğrencileri yeni yapılan okularında henüz ısınma sorunu çözülemediği için aileleri tarafından bugün okula gönderilmedi.

Aylardır soğukta ders yapan öğrenciler artık soğukta ders işlemek istemediklerini ifade etti. Okul aile birliğinin bütün çabalarına rağmen hala yapılmayan kalorifer sistemi öğrencilerin okula gönderilmemesine neden oldu.

1.2.3.4. ve 5. sınıfların eğitim aldıkları Atatürk 100. Yıl   İlk öğretim Okulu ek binası toplamda 400 kişilik öğrenci kapasitesine sahip ancak hiçbir sınıfta kaloriferler çalışmıyor ve aileler bu yüzden kaloriferler çalışana dek çocuklarını okula göndermeyeceklerini açıkladı. Boş sınıflarda ise öğrencilerin tahtaya yazdıkları “Üşüyoruz onun için okula gelmiyoruz” ve “ Artık soğukta ders işlemek istemiyoruz” gibi  yazılar durumun ciddiyetini ortaya koyuyor.

Gereken tüm mevkilere gittiklerini ancak henüz herhangi bir sonuç alamadıklarını belirten okul aile birliği başkanı Gülizar Kaya “Okullar açıldığından beri bu sorunu yaşıyoruz.  Çocuklarımız soğukta ders işlemek zorunda kalıyorlar, kendi çabalarımız ile birkaç tane küçük ısıtıcı aldık ancak bu hiçbir işe yaramadı. Sınıflarımız geniş olduğundan bundan kimse faydalanamıyor. Sorunun çözülmesi Akhisar Kaymakamı Kamil Köten ve  İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer ile de görüştük. Okul müdürümüz 15 tatil içinde kaloriferlerin yapılacağını söylemişti. Ancak okula geldiğimizde gördüğümüz manzara aynıydı. Sınıfların içi buz gibiydi. Bizde çocuklarımızı bu soğukta bırakmadık ve Oklu aile birliği olarak çocuklarımızı eve geri götürmek zorunda kaldık. Eğer bu sorun çözülmese ve çocuklarımız derslerinden kalırsa bunun sorumlusu kim olacak. Ben bir anne olarak çocuğumun bu soğukta ders işlemesine asla izin vermem diğer üyelerimizde benimle aynı fikirde. Bu sorun bir an önce çözülmeli” dedi.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
adil
adil - 8 yıl Önce

başkanı ziyaret

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber