Manisa CBÜ Akhisar MYO’da mezuniyet töreni

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı, Akhisar Meslek Yüksekokulu 19. dönem mezuniyet töreni  Covid-19 salgını sebebiyle dereceye giren öğrencilerin ve ailelerinin katılımı ile Akhisar  Yerleşkesinde gerçekleştirildi.  

Manisa CBÜ Akhisar MYO’da mezuniyet töreni

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı, Akhisar Meslek Yüksekokulu 19. dönem mezuniyet  töreni, 28 Temmuz 2021 tarihinde, Akhisar Yerleşkesi Konferans Salonu’nda Tütün Eksperliği  Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Rana Kibar, Akhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr.  Kadir Ay, Akhisar Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. Cüneyt Kara, Kimya  ve Kimyasal İşleme Teknolojisi Bölüm Başkanı Dr.Öğr.Üyesi Fadim Yemiş, öğretim  elemanları ve dereceye giren mezunların ailelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.  

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş aziz şehitlerimiz  için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan mezuniyet  töreni Akhisar Meslek Yüksekokulu mezun öğrencileri adına, okul birincisi Bilgisayar  Programcılığı öğrencisi Özkan Buğra Aksayar’ın duygularını ifade eden konuşması ile  devam etti.  

Okul birincisinin konuşmasının ardından, Akhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü  Doç. Dr. Kadir Ay, yaptığı konuşmada “Okulumuzun Kıymetli Öğretim Elemanları ve İdari  Personelleri, Sevgili Mezunlarımız ve Onların değerli Aileleri, Akhisar Meslek Yüksekokulu  2020-2021 19. dönem temsili mezuniyet törenimize hoş geldiniz, şeref verdiniz.  

Bugün 150 civarında öğrencimizin mezuniyet törenini yapacaktık. Malum, tüm insanlık  Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele ediyor. Gönül isterdi ki geçmiş yıllarda olduğu gibi, tüm  mezun olan öğrencilerimiz ve onların aileleri hep beraber coşkuyla mezuniyet törenimizi  kutlayalım, İnşallah bu salgın hastalıktan hep beraber mesafe, temizlik, hijyene dikkat ederek  ve aşı yoluyla kurtulacağız. Bu sıkıntılı günleri de hep birlikte geride bırakacağız.  

Sevgili mezunlarımız,  

Kısıtlı şartlarda da olsa canla başla çalışarak elde ettiğiniz mezuniyetinizi kutlamak için  buradayız. Eğitim-öğretiminizi başarı ile tamamlayarak, bölgesinin en köklü üniversitelerinden  birinden derece ile mezun olmanın kıvancını yaşıyorsunuz. Bu sizlere rehavete kapılmanıza  izin vermemeli, her zaman önünüze yeni hedefler koyarak, bunlara ulaşmak ve yeni başarılar  elde etmek için sizlere azim vermelidir. Ayrıca, kazandığınız vizyon ve değerlerin de bu  eğitimin ayrı bir parçası olduğunu unutmamamız gerekiyor. Bir ülkenin geleceği, gençlerinin  gayret, ideal ve vizyonuna bağlıdır. Bağımsızlık savaşımızın önderi ve Cumhuriyetimizin  kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma”  hedefimizi her zaman hatırlayalım. Şayet sizler bu önemli vazifenin bilincinde olursanız,  ülkemizin geleceği de parlak olacaktır.  

Bundan sonraki yaşamınızda da bugünkü gibi başarılarla dolu, bahtınızın açık ve her  şeyin gönlünüze göre olmasını diliyorum” dedi.  

Konuşmaların ardından, Akhisar Meslek Yüksekokulu birincisinin mezuniyet kütüğüne  plaketi çakmasıyla devam eden törende; Bilgisayar Programcılığı öğrencisi okul birincisi  Özkan Buğra Aksayar’a başarı belgesi ve ödülleri Akhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü  Doç.Dr. Kadir AY ve Tütün Eksperliği Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Rana KİBAR tarafından,  Bilgisayar Programcılığı öğrencisi okul ikincisi Yaşar Dağdeviren’ne başarı belgesi ve  ödülleri bölüm başkanı Öğr.Gör.Dr. Volkan Altıntaş tarafından ve Pazarlama Programı  öğrencisi okul üçüncüsü Eren Gülez’e başarı belgesi ve ödülleri bölüm başkanı Doç.Dr.  Volkan YAKIN tarafından takdim edildi.  

 Başarı belgelerinin ve ödüllerin verilmesinin ardından bir mezuniyet klasiği olan kep  atma etkinliği ile tören sonlandırıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber