Kemerli; 'Yeni Eğitim Sistemine Hazırız'

Akhisar Koleji Yeni Eğitim sistemine tamamen hazır olduğunu belirten Akhisar Koleji Genel Müdürü Mesut Kemerli: “ Akhisar Koleji olarak 4+4+4 eğitim sistemine hazırız.

Kemerli; 'Yeni Eğitim Sistemine Hazırız'

 

Akhisar Koleji Yeni Eğitim sistemine tamamen hazır olduğunu belirten Akhisar  Koleji Genel Müdürü Mesut Kemerli: “ Akhisar Koleji olarak 4+4+4 eğitim sistemine hazırız. Gerek deneyimli ve dinamik eğitim kadromuzla gerekse fiziki yapımız, araç ve gereç donanımımızla  tüm hazırlıklarımızı yaptık. Zaten biz bu sistemin benzerini  5. sınıflarda uyguluyorduk.

 

Bakanlık yeni sistemle ilgili 09.05.2011 tarihinde bir genelge yayımladı. Bu genelgeye göre eylül sonu itibariyle 66 ayını tamamlayan öğrenciler ilkokula kayıtlarını yaptıracaktır. 60-66 ayını tamamlayan öğrenciler  gelişim yönünden okula hazırsa  velilerinin yazılı isteği üzerine okula kayıtları yapılacak. Diğer öğrenciler ise okul öncesi kurumlarına yönlendirilecek.

   

Biz Akhisar Koleji olarak okulumuza kayıt yaptıran 60-66 ay arası öğrencileri bir sınıfta , 66 ay üzeri öğrencileri ise ayrı sınıflarda toplayacağız.


 Ayrıca 4+4+4 sistemi gereği 4. sınıfı bitirip ortaokul 5. sınıfa başlayacak öğrencilerimiz için de tüm hazırlıkları tamamladık.

   

Bilindiği gibi son yılların en başarılı okulları özel fen liseleri. Biz de geçen yıl açtığımız Anadolu lisesinin yanında özel fen lisesi açmayı planlıyoruz. Bunun için gerekli girişimleri yaptık.

    

Akhisar’ın kültürel ve sportif gelişimine katkıda bulunmak için kültür salonumuzu ve kapalı spor salonumuzu kullanıma açtık. Önümüzdeki süreçte de olimpik bir yüzme havuzu yapmayı düşünüyoruz.

    

Yaz aylarında çalışan anne ve babaları düşünerek anaokulumuz öğrencileri  için 09.00-17.00 saatleri arasında çocuk kulübü çalışmaları yapacağız.  İlköğretim öğrencileri  için kort tenisi , yüzme, basketbol  branşlarında yaz okulu açmayı planladık.”  açıklamasını yaptı. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber