Akhisar Halk Eğitim'den Büyük Atılım

Akhisar Halk Eğitim Müdürlüğü ve Akşam Sanat Okulunun 2014-2015 eğitim yılı güz dönemi ve yaz dönemi kursları, halkımızın büyük ilgisiyle karşılandı. Güz ve yaz döneminde, toplam 504 açılmış olup,13090 kursiyer çeşitli kurslarda eğitim gördü.

Akhisar Halk Eğitim'den Büyük Atılım

 Akhisar Halk Eğitim Müdürlüğü ve Akşam Sanat Okulunun 2014-2015 eğitim yılı güz dönemi ve yaz dönemi kursları, halkımızın büyük ilgisiyle karşılandı. Güz ve yaz döneminde, toplam 504 açılmış olup,13090 kursiyer çeşitli kurslarda eğitim gördü. 

Özellikle yaz döneminde” Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında, kendilerine en yakın olan okullarda açılmış olan kurslarda eğitim gören çocuk ve yetişkinler yaz tatilinde kendi ilgi alanlarına yönelik kurslardan faydalandıklarını aktardılar. Bir dil bir insan sloganıyla yola çıkan  Akhisar halk eğitim merkezi, özellikle Ticaret Borsası 6 Eylül İlkokulu, Mehmet Keskinoğlu İlkokulu, Ayvaz Dede İmam Hatip Ortaokulu , Çağlak Anadolu Lisesi , Misak- ı Milli Ali Şefik  İlkokulunda, 1800 kursiyere yaz döneminde İngilizce kursu vererek büyük bir başarıya imza attılar. Kurslarda görev alan okul idarecisi ve kurs öğretmenlerinin özverili çalışmaları ve gayretleri sayesinde temel İngilizce ve üst düzey İngilizce kurları aktif öğrenme yöntem ve teknikleriyle sürdürülerek, çocukların yaş ve gelişim düzeylerine uygun olarak işlendi. 

Akhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Erdem önceliklerinin, halkımızın tam gün tam yıl eğitim veren kurumlarından faydalanmaları, kurumlarını kendi evleri gibi görmeleri, istedikleri ve ihtiyaç duydukları alanlarda yeni kurslarla, onlara hizmet etmeyi amaçladıklarını belirtti. Aileler yaz döneminin, çocukları ve kendileri için, halk eğitim merkezi bünyesinde açılan kurslar sayesinde dolu dolu geçtiğini aktardılar. Özellikle çocuklarda ki yön bulma keşfetme sürecinin maceralı bir oynayarak öğrenme süreciyle geçen Oryantring kursuyla perçinlendiğini belirttiler. Yine halk oyunları kurslarıyla hem fiziksel gelişimlerine katkıda bulunulduğu hem de kendi kültürümüzle ilgili yöresel oyunları öğrendikleri bir dönem yaşayan çocukların yaz dönemi bitiminde sergileyecekleri performans gösterisini heyecanla beklediğini belirttiler.     

Ayrıca yaz dönemi kurslarından, Akhisar’ımızın bağrından yetişen,  futbolcularıyla ulusal ve uluslararası arenada söz sahibi olan Akhisar Spor’un futbolcularını örnek alan çocuklarımız için açılan, futbol kursu,  büyük bir ilgiyle karşılandı. Manisa’ da alanında uzman, işaret dili öğretimi yapan Canan Caner hocadan eğitim gören kursiyerler, engellerin aşılması konusunda eğitimin çok önemli olduğunu engelli bireylerin toplumla iletişim kurmaları açısından işaret dilinin öğrenilmesinde ki profesyonel yaklaşımıyla, eğitim veren hocalarından çok memnun kaldıklarını belirttiler. Özellikle engelli bireylerle vakit geçirmekte olan veya bu alanda iş sahibi olmayı planlayan kursiyerlerin, Özürlü Bakım Kurslarına ilgisi bu yaz döneminde oldukça fazlaydı.  Halk eğitim müdürlüğünün, İngilizce, Fen bilimleri, Gitar, Keman, Resim, Satranç, Çapraz dama, Bilgisayar Kullanımı, okuma yazma, atık kâğıt ve muhtelif ambalajdan aksesuar yapımı kurslarında halen eğitimleri devam eden kursiyerler,  kendilerine yeni iş alanları ve istihdam sağlayacak kurslardan memnuniyetlerini dile getirerek bu imkânı sağlayan yetkililere teşekkür ettiler. 

Akhisar Halk Eğitim Müdürü Süleyman Erdem yeni dönem kayıtlarının kurslar,  Açık Lise ve Açık Ortaokul’da olmak üzere, Eylül ayında başlayacağını belirterek, tüm halkımızı kuruma davet ettiğini belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2015, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber