banner234

Akhisar EML Organizeye Teknik Gezi Yaptı

Akhisar Kayhan Ergun Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı Öğrencileri 29 Mart 2012 Tarihinde Manisa Organize Sanayi Bölgesindeki

Akhisar EML Organizeye Teknik Gezi Yaptı

 

Akhisar Kayhan Ergun Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı Öğrencileri 29 Mart 2012 Tarihinde Manisa Organize Sanayi Bölgesindeki Elginkan bünyesindeki Üemtem Vakfı- Valf San. A.Ş  - Emas Mak. San. A.Ş (ECA) ve Matel A.Ş (Serel) fabrikalarına  gezi düzenledi.

 

Geziye Teknik İşler Müdür Yardımcısı Hüsnü Bayar ders Öğretmenleri Ünsal Kanat ve Süleyman Ozan nezaretinde 25 kişilik öğrenci grubu katıldı.

 

Ünsal Kanat gezi ile ilgili görüşlerini şöyle belirti; “Aslında söyleyeceğim çok şey var bu teknik gezi konusunda, fakat olabildiğince özet tutmaya çalışacağım.

 

Öncelikle gezi sırasında bizlere ve Öğrencilere gösterilen ilgiden dolayı Başta Ümmehan Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü H.Vehbi Dömekeli, Eğitim Memuru Kadir Çakmak, Valf San. A.Ş , Emas Mak. San. A.Ş ve Matel A.Ş çalışanlarına bize gösterdikleri ilgide dolayı teşekkür ederim.

 

Gezide dikkatimi çeken noktalardan bir tanesi de, içeri girer girmez bizi karşılayan tüm personelin güler yüzü ve hoşgeldiniz ifadesi idi. Samimi olmamız gerekirse, sıradan bir  öğrenci grubu vardı karşılarında ve büyük bir önem göstermeleri gerekmiyordu. Fakat herkesin, karşısındaki öğrencileri dikkate alan ve saygı duyan bir tavır ile onlara hoşgeldiniz demesi gayet hoştu ve dikkatlerden kaçmıyordu bence.

 

 “Fabrikadaki tüm yetkililer öğrencilerle birebir ilgilendiler, öğrencilerin gelecek ile ilgili kaygılarını dinlediler, fabrikalarında çalıştıracakları kişilerle ilgili beklentilerini ve çözüm olma noktasında ellerinden geleceğini yapacaklarını ifade ettiler. Öğrencilerimizin sınıftaki sıralardan biraz olsun uzaklaşması ve çalışma alanlarının havasını teneffüs etmesi onların okul ve iş hayatına bakışlarını olumlu yönde etkilemiştir. Okulumuzda bu tür etkinliklerin yapılması öğrencilerimizin hem öğrenim hem de gelecekte iş hayatındaki başarılarını daha da arttıracaktır

 

Gezide bizlere yardımlarını esirgemeyen Akhisar belediyesine de ayrıca teşekkür ederiz. 

 

- MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMİN ÖNEMİ

 

Ülkelerin gelişmesinde ve kalkınmasında sanayileşmenin temel unsuru olan bilgi, beceri ve iş alışkanlıklarına sahip yüksek verimi gerçekleştirecek kalifiye insan gücünün yetiştirilmesi gerekmektedir. Kalifiye elemanların bilgi ve becerisi, ekonomik başarının temelidir. Meslek eğitimi özellikle iki amaca yöneliktir. Bir tarafta genç insanlara başarılı bir meslek yolu hazırlamak, diğer yandan ekonomiye vasıflı eleman yetiştirmektir. Günümüzde, hızlı teknolojik değişme ve dünya düzeyindeki yapılaşma değişiminde Mesleki Teknik Eğitimin öneminin çok büyük olduğu herkes tarafından bilinen ve söylenen gerçektir. 

 

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirecek, gerekli bilgi, beceri, davranışlar ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle hayata hazırlanmasında ve Ülkemizin kalkınmasında en önemli unsur haline gelmesinde Mesleki Teknik Eğitim veren Teknik Öğretim Okullarının önemi çok büyüktür.” dedi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber