Akhisar'da Hayat Boyu Öğrenme Haftası geniş katılımla kutlandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her tür ve seviyedeki resmi ve özel eğitim kurumlarının tabi olduğu mevzuatta yapılan değişikliklerle 2020/2021 Eğitim-Öğretim yılından itibaren  Haziran ayının ilk haftası “1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası” olarak kutlandı.

Akhisar'da Hayat Boyu Öğrenme Haftası geniş katılımla kutlandı

Hayat Boyu Öğrenme Haftasının kutlama etkinlikleri Akhisar Öğretmenevi Camlı salonda açılan el emeği, göz nuru ürünlerin sergilenmesi ile başladı. Akhisar protokolü ve çok sayıda vatandaşın gezdiği sergi dört gün boyunca ziyarete açık kaldı. Ayrıca Sergi alanında hazırlanan bölümde yapılan atölye çalışmaları  ile Ahşap Boyama, Çini, Kağıt Rölyef, Takı Tasarım gibi alanlar vatandaşlarımıza tanıtıldı. Etkinliklerin diğer bölümünde de ilçemizde ki bağımsız 4 Anaokulu’nda minik öğrencilerimiz ebeveynlerinin yaptığı el sanatı ürünlerinin benzerlerini usta öğreticilerimiz ve öğretmenleri nezaretinde yaptılar. Etkinlikler en özel çocuklarımızın bulunduğu Özel Eğitim Uygulama Okulunda yapılan çalışmalarla son buldu.

Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdür Vekili İlker İYİLİKEDEN : ““ Her zaman, her yerde, herkes için eğitim.” Sloganıyla çalıştığımız bu yolda bizleri yalnız bırakmayan tüm Akhisar Protokolüne ve vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Kurslarımıza pandemi kurallarına riayet ederek devam ediyoruz.  İnşallah bu yaşanılan Covid-19 pandemisinin etkileri ortadan kalktığında çok daha geniş çaplı sergi ve etkinliklerle halkımızın karşısında olmak istiyoruz” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber