Akhisar Ana Okullarında Bir İlk

Akhisar Göldelioğlu Anaokulunda, Akhisar Halk Eğitim Müdürlüğü desteğiyle açılan baba destek eğitimi kursları başarıyla bitirildi.

Akhisar Ana Okullarında Bir İlk

 Akhisar Göldelioğlu Anaokulunda, Akhisar Halk Eğitim Müdürlüğü desteğiyle açılan baba destek eğitimi kursları başarıyla bitirildi.  Anaokulunda 3 farklı grupla eğitim alan babalar, 14 hafta boyunca almış oldukları eğitimle,  çocuklarıyla, aileleriyle, yakın ve uzak çevreyle olan iletişimlerinde farkındalıklarının arttığını, hem kişisel hem de toplumsal olarak büyük faydasını gördükleri bir eğitimi almış olmalarının mutluluğunu yaşadıklarını aktardılar. 

Manisa ilindeki Badep eğitmenlerinden Sayın Emin Tatar, Sayın Ercan Yalçın ve Sayın Ayhan Uğurlu’nun açtıkları kurslarda verilen Baba Destek Programı, Türkiye’de babaların çocuklarının gelişiminde daha etkin ve olumlu bir rol oynamaları için geliştirilmiş, bilimsel temelli bir eğitim programıdır. Katılımcı babalar; çocuk gelişimiyle ilgili bilgi düzeylerini artıran, iletişim becerisi kazandıran ve bunun sonucunda daha demokratik bir tutum benimsemelerine yol açan eğitimler almaktadır. Demokratik bir aile ortamında yetişen çocuk özgüveni gelişmiş, kendini bir birey olarak gören, girişken, sosyal, duygusal, iletişim becerisi ve kendini ifade etme kabiliyeti yüksek, üretken, küçük yaşlardan itibaren sorumluluk alabilen, sınırlarını bilen, açık görüşlü, hoşgörülü, uyumlu ve tutarlı/dengeli bir birey olur. Aynı zamanda otoriteye körü körüne bağlanmayan, otoriteden korkmak yerine otoriteye saygı duyan, bildikleri ve inandıklarını savunabilen kişiler olurlar.

İlçemize, ilimize ve Türkiye’mize, geleceğimize ve şu anda yaşanan zamanımıza birçok yararı olan bu eğitimlerin çoğalması ve artarak tüm kitlelere ulaşmasını temenni eden Göldelioğlu Anaokulu idaresi ve öğretmenleri de, böylesine bir eğitimin kendi okullarındaki babalara verilmesinden dolayı, emek veren fedakâr Badep kurs hocalarına, kursların yaygınlaşması için çalışan Akhisar Halk Eğitim Müdürlüğüne ve istekli katılımlarından dolayı öğrencilerinin babalarına, teşekkür ettiler. Kurs bitiminde çocuklarının ellerinden sertifikalarını alan,  babalar ise  hem mezun olmanın hem de eğlenerek, oynayarak, öğrenerek güzel bir eğitim dönemi geçirmenin mutluluğunu yaşatanlara, şükranlarını sundular. 


Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2016, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber